Meşe Altı Toplantıları Başlıyor

Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Nart Akademi Komisyonu bünyesinde; gençlerimizin bilgi, görüş ve önerilerini, toplumsal dinamizme ve kurumsal çalışmalara yansıtmak, gençlik katılımını güçlendirmek, gençlerimizin kendi aralarındaki iletişimi ve işbirliğini artırmak amacıyla “Meşe Altı Toplantıları” yeni dönemine başlıyor.

İlk toplantı pandemi önlemleri çerçevesinde online olarak 7 Şubat 2021 Pazar günü 19:30 – 21:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Toplantının konusu ise toplumsal ve kurumsal çalışmalarımızda kadın katılımı ve toplumsal cinsiyet algısı olacaktır. Her ayın ilk Pazar akşamı aynı saatler arasında, yeni konu ve katılımcılarla Meşe Altı Toplantıları gerçekleştirilecektir.

Kafkasya’da savaş ve barış gibi önemli toplumsal konuların, kutsal meşe ağacının altında toplanan toplumun önderleri tarafından konuşulması geleneğine atıf yaparak, toplumsal sorumlulukları yaşamları boyunca pratiğe dökecek olan gençlerle yapılacak toplantılara “Meşe Altı Toplantıları” adı verilmiştir.

Meşe Altı Toplantıları, etkileşimli niteliği sağlamak için en fazla 30 katılımcı ile düzenlenecek. Katılımcıların 30 yaş ve altı olması zorunludur. Toplantıda cinsiyet dengesine özen gösterilecektir. Katılımcılar bu şartlara göre başvuru sırası dikkate alınarak belirlenecektir.

Toplantılarda konuşulan konular, sorunlar ve öneriler katılımcı isimlerine atıf yapılmaksızın sonuç raporuna dönüştürülerek Kafkas Dernekleri Federasyonu internet sayfasından ve sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.

Katılım için 6 Şubat 2021 Cumartesi gününe kadar aşağıdaki linkte yer alan formun doldurulması gerekmektedir:


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScKw6V2sZehLIDSKPd3BBio-xbDqY1IK-rkXp6ScoJJp9l-Aw/viewformstrong>

p>


nanKaffed

Share