Anavatanda Üniversite Eğitimi Bursları İçin Başvurular Başladı (Son Başvuru 15 Şubat 2021)

Toplumumuzun Anavatanımız ile gençlik ve eğitim köprülerinin güçlendirilmesi, varlığımızı korumamız ve geliştirmemiz için hayati öneme sahiptir. Bu amaçla her yıl burslu ve ücretli eğitim için anavatana gitmek isteyen gençlerimize destek veriyoruz.

Rusya Bilim ve Kültür Merkezi ile Federasyonumuzun işbirliği ile Anavatanda 2021-2022 Öğretim Yılında lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde üniversite eğitim bursu başvuruları başlamıştır. Bu imkândan yararlanmak isteyen lise son sınıf öğrencisi veya mezun olmuş öğrencilerimizin aşağıda belirtilen evrakları hazırlayarak Federasyonumuza e-posta yoluyla ulaştırması ve Rusya Bilim ve Kültür Merkesi sayfasını inceleyerek  online başvuru formunu a>doldurması gerekmektedir. 

p>

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, vatansız kişiler ve Türkiye Cumhuriyeti’nde kalıcı olarak ikamet eden Rus vatandaşları burs başvurusunda yer alabilir. Rusya Federasyonu'nda kayıtlı ikamet adresi olan Rusya Federasyonu vatandaşları başvuruda bulunamaz. Rusya eğitim kurumlarından mezun olan Rusya Federasyonu vatandaşları bursa katılmaya uygun değildir.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Federasyonumuza bir kota verilecektir. Burs adaylarımızın kotadan yararlanabilmeleri için 15 Şubat 2021 tarihine kadar gerekli evraklarla Federasyonumuza başvurması gerekmektedir. Kota, sadece anavatandaki üniversiteler için kullandırılacaktır. 

p>

Öğrenci seçme ve yerleştirme işlemleri Rusya Bilim ve Kültür Merkezi tarafından yapılmaktadır. Başvuru, belgelerin hazırlanması, üniversiteye kayıt ve sonrasında her türlü soru ve sorunlar ile ilgili olarak Federasyonumuz ve Rusya Bilim ve Kültür Merkezi ile sürekli iletişim içerisinde olunması, gelen e-postalara düzenli olarak yanıt verilmesistrong> gerekmektedir. Başvuru sürecinde gerekli destek sağlanacaktır.

p>

Aşağıda belirtilen evrakların bir an önce hazırlanması, Federasyonumuza e-posta yolu ile gönderilmesi ve Rusya Bilim ve Kültür Merkezi sitesinde bulunan başvuru formunun 15 Şubat 2021 tarihine kadar doğru, düzenli ve eksiksiz bir şekilde doldurulması son derece önemlidir.

Başvuruları kabul edilen adaylar T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile Rusya Bilim ve Kültür Merkezi Türkiye Temsilciliği tarafından oluşturulacak bir heyet tarafından mülakata alınacaktır. Değerlendirme transkriptlerde yer alan başarı durumu ve mülakat sonucuna göre yapılmaktadır. 

Ön başvuru için aşağıdaki belgelerin okunaklı bir şekilde tarayıcıdan geçirilmesi (Fotoğraf çekimi olmayacak) ve Federasyonumuza info@kaffed.orgstrong> e-posta adresi üzerinden gönderilmesi gerekmektedir. info@kaffed.org

p>

Gönderilecek e-postada öğrenci ve veli telefon numaralarının yer alması zorunludur. 

Not: Her bir belgenin isim verilerek (örnek: Ali Akan-Pasaport ) gönderilmesi önemlidir.  

p>

Tüm evraklar sadece taranmış PDF formatında kabul edilmektedir!

p>

Detaylı bilgi almak isteyen öğrencilerimiz ve velilerimiz Federasyonumuzu arayabilirler. 

 

Bilgi ve destek için: 

 

Adnan Arslan : +90 505 2214284

Ömer Atalar   : +90 507 1421864

Hülya Şahin : +90 532 5767974

e-mail: info@kaffed.orgstrong>

p>

15 Şubat 2021 tarihine kadar mail yoluyla Federasyonumuza ulaştırılması gereken belgeler:

p>

1- Pasaportunuzun resimli sayfası tarayıcıdan geçirilecek ve e-posta ekinde gönderilecektir. Eğer pasaportunuz yoksa Nüfus Cüzdanınızın her iki yüzünü tarayıcıdan geçirdikten sonra gönderebilirsiniz.

2- Not durum belgesi (transkript)/diploma : Lise öğrencileri için 9-12 sınıfları boyunca, Üniversite öğrencileri için tüm eğitim yılları boyunca. Üniversite mezunları için diploma fotokopisi ve transkripti.

3- Yüksek lisans ve doktora seviyelerine başvuran adayların kısa özgeçmişi

4- Yüksek lisans ve doktora seviyelerine başvuran adaylar “Neden Rusya'da okumak istiyorum?” konulu makalelerinin 1 sayfadan fazla olmamak kaydıyla taraması

5- Yüzün tamamen önden net bir görüntüsünü içeren fotoğraf ekleyin (jpeg veya png formatında)

6- Kafkas Dernekleri Federasyonu tarafından anavatanda yüksek öğrenim görmek isteyen öğrenciler için hazırlanmış başvuru formu. 

 

KAFFED Başvuru Formu için bu linki tıklayınızstrong>

p>

Rusya Bilim vKültür Merkezi duyurusu için  :

p>

https://tur.rs.gov.ru/tr/news/83248strong>

p>

p>

 

p>
nanKaffed

Share