Nart Akademi Kültür ve Kimlik Atölyesi İle Devam Ediyor

Nart Akademi 2020-2021 dönemi üçüncü atölyesi, 24 Aralık 2020 Perşembe akşamı, Antalya AKEV Üniversitesi Sosyal Hizmetler Programı Öğretim Görevlisi Mehmet Eser öncülüğünde, derneklerimizden ve üniversitelerdeki öğrenci topluluklarımızdan gençlerimizin katılımları ile gerçekleşti.

KAFFED Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Çelik tarafından yapılan sunuş konuşmasının ardından Mehmet Eser, Kültür ve Kimlik başlıklı sunumunu katılımcılarla paylaştı. Kimlik kavramının, “ben kimim?” ve “biz kimiz?” gibi sorulardan meydana geldiğini ve akabinde toplumsal gelişme sürecinde oluşturulan kültürün, dinamik bir yapıya sahip olduğunu belirten Eser, kendi gerçekliğimiz doğrultusunda düşünsel, davranışsal ve üretken zihniyetin ortaya konulması gerektiğini ifade etti.

Aynı zamanda bölündükçe çoğalmayacağımızın, farklılıklarla barış içerisinde yaşamayı öğrenmemizin ve diğer kültürleri değersizleştirmememizin önemine vurgu yapan Eser, kültürün özgürlük bağlamına ihtiyacı olduğunu ve bu gibi bağlamların oluşumunun devlet gibi üst yapı kurumlarının sorumluluğunda olduğuna işaret etti.

İkinci yarıda ise katılımcıların soru ve katkılarıyla atölye sona erdi. Nart Akademi gelecek ay yeni konu başlıkları ve konuklarıyla devam edecek.

(Haber:Elifnur Demirhan)

{gallery}/haber/federasyon/2020/201224_Nart_Akademi{/gallery}

p>


nanKaffed

Share