KAFFED Stratejik Planı Hazırlık Toplantıları Başladı

 
Genel Kurul sonrası Başkanlar Kurulu ve Yönetim Kurulu tarafından alınan kararlar doğrultusunda hazırlanması kararlaştırılan KAFFED 2020-2021 Stratejik Planı için ilk bölge toplantıları bu hafta sonunda gerçekleştirildi.
 
Dünyadaki, yaşadığımız ülkedeki ve anavatanımızdaki eğilimlerin değerledirildiği; güçlü ve zayıf yanlarımız ile fırsat ve tehditlerin analizinin yapıldığı oturumların ardından mevcut durumdan hedeflere gidiş stratejilerine ve faaliyetlerine ilişkin öneriler ele alındı.
 
Toplantılara bölge derneklerimizin Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri, KAFFED delegeleri ve gençlik komisyonu üyeleri katılarak görüş ve önerilerini interaktif bir ortamda dile getirdiler.
 
İki ay sürecek bölge toplantılarının ilki için 25 Ocak Cumartesi günü İstanbul Derneklerimizin temsilcileri ile İstanbul Kafkas Kültür Derneği’nde buluştuk. Genel Başkan Yardımcısı Ünal Uluçay’ın açılış konuşmasından sonra Prof. Dr. Erol Taymaz’ın sunuşu ile çalışma yapıldı.
 
26 Ocak Pazar günü ise Sakarya Kafkas Kültür Derneği’ndeydik. Genel Başkan Yıldız Şekerci’nin ve Sakarya Kafkas Kültür Derneği Başkanı Orhan Sarı’nın açılış konuşmalarının ardından Doğu Marmara derneklerimizden katılımcılarla Stratejik Plan üzerinde çalıştık.
 
Katılımcılar yerelde yaşanan sorunlar ve bunlara ilişkin çözüm önerilerinin yanı sıra; KAFFED Köprüleri, Diaspora Köprüleri, Anavatan Köprüleri ve Hak Savunuculuğu başlıklarında strateji ve faaliyet önerilerini kayda geçirdiler.
 
Stratejik Plan Çalışmalarına 8 Şubat 2020 Cumartesi günü Güney Marmara, 9 Şubat 2020 Pazar günü ise Ege Bölgelerimiz ile devam edilecek.
 
{gallery}/haber/federasyon/2020/200125_IKKD_Sakarya_Swot{/gallery}
div>
nanKaffed
Share