KAFSAM İkinci Meşealtı Toplantısını Yapıyor

Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) bünyesinde faaliyet gösteren Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (KAFSAM) tarafından gençlerin katkı ve katılımları ile her ayın 3. Perşembesi akşamı düzenlenen Meşe Altı Tartışmalarının ikincisi 20 Aralık 2018 Perşembe Akşamı 19:00-21:00 saatleri arasında düzenlenecek.

Bu hafta, ilk toplantıda sonraki toplantılar için önerilen konular arasında birbirine yakın konu başlıklarını birleştirerek örgütlülüğümüzü gençlerin gözünden tartışacağımız "Gençliğimiz ve Kurumlarımız" konusunu ele alacağız.

p>

Yuvarlak masa formatında tüm katılımcıların katkıları ile yürütülecek tartışmada; Derneklerimizin ve Federasyonumuzun gençlerimizin beklentilerini ne ölçüde karşıladığı, kurumlarımızın gençliğinin ve dolayısıyla geleceğinin olup olmadığı, gençlerin örgütlülük anlayışları, derneklerin gençlik komisyonları ve ünikafların ilişkileri, kültür dernekçiliğinin asimilasyona çare mi yoksa asimilasyonu hızlandırıcı mı olduğu, kentte derneksiz Çerkesliğin mümkün olup olmadığı gibi önceki toplantıdan ve konu ile ilgili farklı çevrelerdeki görüşmelerden havada asılı kalan bazı soruları ve daha fazlasını ele almaya çalışacağız. 

p>


Yuvarlak masa formatının gereği olarak katılım 30 yaş altı maksimum 24 kişi sınırlıdır. Üçte bir cinsiyet kotası uygulanacaktır.

Toplantıda konuşulan konular, katılımcı isimlerine atıf yapılmaksızın sonuç raporuna dönüştürülerek kafsam.net web sayfasından ve sosyal medyadan paylaşılacaktır.

Toplantıya katılmak isteyen gençlerimiz info@kaffed.org mail adresinden veya 312-2228589 numaralı telefondan kayıt yaptırabilirler.

p>

Toplantı yeri: Ankara Çerkes Derneği (Beştepe Mh. Meriç Sk. 44 Yenimahalle/Ankara)

p>

Toplantı saati: 19:00-21:00 

p>

 

#BirlikteysekGüçlüyüz

#ДызэкъуэтмэДылъэщщ

p>
nanKaffed

Share