Anavatan Üniversitelerinde Eğitim Görmek İsteyenlerin Dikkatine (Son Başvuru:8 Aralık)

2019-2020 Öğretim Yılında Anavatanda burslu olarakstrong> üniversite eğitimi almak isteyen lisestrong> son sınıf öğrencisi veya mezun olmuşstrong> öğrenciler ile yüksek lisans veya doktora yapmak isteyenler için Rusya Bilim ve Kültür Merkezi tarafından duyuru yayınlanmıştır. Son başvuru tarihi 8 ARALIK 2018 dir.

p>

Başvurular Rusya Eğitim ve Bilim Merkezi sayfasından elektronik olarak yapılacaktır. Başvurusu kabul edilenler 8-15 Aralık tarihleri arasında aynı siteden ilan edilecektir.

p>

Mülakatlar ise 17-20 Aralık tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirilecektir.

p>

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Federasyonumuza belli miktarda bir kota verilecektir. Öğrenci seçme ve gönderme işlemleri Rusya Eğitim ve Bilim Merkezi (Rossotrudniçestvo) tarafından yapılmaktadır. Başvurular internet üzerinden online olarak yapılacaktır. Aşağıda belirtilen evrakların bir an önce hazırlanması ve federasyonumuza mail yolu ile gönderilmesi, gerekli kontrollerin ardından Federal ajans sitesinde bulunan başvuru formunun strong> doğru, düzenli ve eksiksiz bir şekilde doldurulması son derece önemlidir. İngilizce ve Rusça olarak hazırlanan Formun doldurulması konusundaki önemli ayrıntılar için federasyonumuz destek verecektir.   

p>

Başvuruları kabul edilen adaylar Şubat ayının sonunda T.C. Milli Eğitim Bakanlığı veya Rossotrudniçestvo Federal Ajansı Türkiye Temsilciliği’nde mülakata katılacaktır. Kesin tarih, saat ve yer adaylar tarafından belirtilen e-posta ile bildirilecektir.

Ön başvuru için aşağıdaki belgelerin okunaklı bir şekilde tarayıcıdan geçirilmesi strong>(Fotoğraf çekimi olmayacak) ve Federasyonumuza mail adresi üzerinden gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilecek mailde öğrenci ve veli telefon numaralarının yer alması zorunludur. Not: Her bir belgenin (“Ali Akan-Pasaport” gibi) isim verilerekgönderilmesi önemlidir.  

p>

Tüm evraklar sadece taranmış PDF formatında kabul edilmektedir!strong>

p>

Detaylı bilgi almak isteyen öğrencilerimizin Federasyonumuzu araması rica olunur. 

p>

Telefon:  0 312 222 85 89 - 223 40 62 - 0532 166 1864

p>

e-mail: info@kaffed.org

p>

 

Kamuoyumuzun bilgisine sunulur.

Kafkas Dernekleri Federasyonu

p>

 

Mail yoluyla Federasyonumuza ulaştırılması gereken belgeler:

p>

1-Pasaportunuzun resimli sayfası tarayıcıdan geçirilecek ve mail ekinde gönderilecektir. Eğer pasaportunuz yoksa Nüfus Cüzdanınızın her iki yüzünü tarayıcıdan geçirdikten sonra gönderebilirsiniz.

2- Not durum belgesinin transkripti: Lise öğrencileri için – 9-12 sınıfları boyunca, Üniversite öğrencileri için – tüm eğitim yılları boyunca. Üniversite mezunlar için – diploma fotokopisi ve transkripti.

3-Kafkas Dernekleri Federasyonu tarafından Kafkasya’da yüksek öğrenim görmek isteyen öğrenciler için hazırlanmış başvuru formu. - Başvuru formu bu linki için tıklayınız.strong>

p>

 

Gerekli Linkler: 

Başvuru Şartları: http://tur.rs.gov.ru/tr/announcements/17185

p>

Rusya'da eğitim hakkında ek bilgiler!  http://tur.rs.gov.ru/tr/news/6300

p>


 


nanKaffed

Share