Hafitse Muhammed’in Açıklamaları Hakkında

Dünya Çerkes Birliği Genel Merkezi ile son yıllarda yaşanan olumsuzlukların düzeltilmesi konusunda DÇB’nin kurucu üyelerinden biri olarak Kafkas Dernekleri Federasyonu tarafından çeşitli girişimlerde bulunulmuştu. Son olarak Nalçik’te 18-19 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen Genel Kurul’da KAFFED DÇB Delegasyonu bir deklarasyon yayınlamış, daha sonraki gelişmeler konusunda da bir açıklama yapılmıştı (deklarasyon metni; açıklama metni).

p>

Genel Kurul’dan sonra Kaberdey Balkar Cumhuriyeti Adige Xase Başkanı ve DÇB Başkanlar Kurulu (Sovyeti) üyesi Hafitse Muhamed 8, 15 ve 22 Ekim tarihlerinde Kabardey Radyosu’nun hazırladığı bir programda olayları ve gerçekleri çarpıtarak KAFFED ve diasporaya hadsizce saldırılarda bulunmuştur. Bunun üzere bu dönem KAFFED adına gözlemci olarak DÇB Yönetim Kurulu üyesi olarak görev alan Babug Ergun aynı programa katılarak gerekli cevapları vermiştir. (Sayın Babug Ergun’un konuşması bu hafta yapılacak olan programda iki parça olarak yayımlanacaktır.)

Ayrıca konuya ilişkin gerekli açıklamanın yapılması hususunda DÇB'ye yazılı talepte bulunulmuştur. Konu hassasiyetle takip edilerek gerekli adımlar atılmaktadır.

Kafkas Dernekleri Federasyonu


Hafıtse Muhammed’in konuşmaları: 8 Ekim 2018, 15 Ekim 2018, 22 Ekim 2018

p>

Babug Ergun’un konuşması: 31 Ekim 2018

p>
nanKaffed

)

Share