KAFFED İyi Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener’i Ziyaret Etti

Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) 21 Mayıs etkinlikleri çerçevesinde siyasi partilerle gerçekleştirilen görüşmeler çerçevesinde, Genel Başkan Yaşar ASLANKAYA ve beraberindeki heyet, İyi Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Meral AKŞENER’i ziyaret etti.

p>

Ziyarette Meral AKŞENER, kendisinin de Çerkes gelini olduğunu belirterek Çerkeslerin kültür ve geleneklerini bildiğini ve çok değer verdiğini belirterek, bu tür kültürel değerlerin toplumun bir zenginliği olduğunu ve kurumsal olarak korunması konusunda Kültür Bakanlığı’nda bir Müsteşar Yardımcısının görevlendirilmesini planladıklarını belirtti. Çerkes Dilinin de Resmi Dilin yanı sıra korunması gereken önemli bir değer olduğunu vurgulayan AKŞENER, bu konuda da gerekli kurumsal ve yasal düzenlemelerin yapılacağını dile getirdi.

p>

KAFFED Genel Başkanı Yaşar ASLANKAYA ise oldukça yoğun bir gündemin içerisinde heyeti kabul eden Sayın AKŞENER’e teşekkür etti. Kayınvalidesi ile uzun yıllar birlikte yaşayan Sayın AKŞENER’in diasporadaki en iyi gelinlerimizden biri olduğunu vurgulayan Yaşar ASLANKAYA, Federasyon ve Çerkesler ile ilgili bilgi vererek Çerkeslerin sorunlarını ve demokratik taleplerini dile getirdi.

 

 

 

div>
nanKaffed

Share