KAFFED Genel Başkanı ve Abhazya Çalışma Grubu, Kayseri Kafkas Derneğini Ziyaret Ettiler

KAFFED Genel Başkanı Yaşar Aslankaya ve Abhazya Çalışma Grubu üyeleri Abhazya Çalışma Grubunun bugüne kadar yaptıkları çalışmaları anlatmak ve çalışma grubuna KAFFED’in örgütlü olduğu tüm bölgelerden katılım sağlamak için 18.02.2018 tarihinde ilk ziyaretlerini Kayseri Kafkas Derneği’ne gerçekleştirdiler.
Toplantının açılış konuşmasını yapan KAFFED Genel Başkanı Yaşar Aslankaya Anavatan ile ilişkilerin geliştirilmesi için oluşturulan çalışma gruplarının (Adıgey Çalışma Grubu, Abhazya Çalışma Grubu, Kabardey Balkar Çalışma Grubu) faaliyetlerinden ve öneminden bahsetti. Abhazya çalışma grubunun bu güne kadar çok başarılı projeler gerçekleştirdiğini, halen projeler ürettiğini bu oluşumun Ankara, İstanbul, İzmit, Sakarya, Hendek ve Düzce ile sınırlı kalmayıp KAFFED’in örgütlü olduğu tüm bölgelerden katılımcılar eklenerek genişletilmesi gerektiğini; bu sebeple ilk toplantının Kayseri’de yapıldığını belirtti. Sonrasında Abhazya Çalışma Grubu üyeleri, Abhazya Çalışma Grubunun yapısı, kuruluş amacı, kuruluşundan bu güne kadar yaptığı çalışmaları ve yeni dönem çalışma programını anlattılar.
Katılımcılar bu ziyaretten çok memnun olduklarını, bundan sonra yapılacak çalışmalara destek olmak istediklerini, çalışma gurubuna katılacak gönüllüleri Kayseri Kafkas Derneği Yönetim Kurulu ile yapılacak toplantı sonrasında Yönetim Kurulu Kararı ile KAFFED’e bildireceklerini ifade ettiler.
 
{gallery}/haber/diaspora/2018/acg_kayseri{/gallery}
 

nanKaffed
Share