KAFFED Başkanlar Kurulu Toplantısı Adana’da Yapıldı

Kaffed Başkanlar Kurulu Toplantısı 22. 01.2017 tarihinde Adana Çerkes Kültür Derneği’nin ev sahipliğinde Adana’da yapıldı. Dernek başkanlarının yanı sıra gençlerin ve derneklerin yönetim kurulu üyelerinin de ilgi gösterdiği toplantı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Gündemin ilk maddesi DÇB Genel Merkezi ile ilişkilerin askıya alınması idi. Özellikle son dönemde bu konu etrafında sosyal medyada yaşanan tartışmaların da değerlendirildiği toplantıda Başkanlar, DÇB genel merkezi ile ilişkilerin askıya alınması kararının kendileri ile istişare edilerek alındığını ve bu konuda Genel merkezin yanında olduklarını ifade ettiler.  Başkanlar ve diğer katılımcılar, bundan sonraki süreçte atılması gereken adımlara yönelik katkı sundular.

Gündemin bir diğer maddesi olarak 21 mayıs haftası etkinlikleri ele alındı. Anavatan etkinlikleri, kitlesel etkinlik ve bölgesel etkinlikler kapsamında fikir alışverişi yapılarak Federasyonumuzun 21 Mayıs Komisyonuna öneriler iletildi. 

Gaziantep Nizip Kampında yaşayan Suriyeli 2 hemşehrimiz de toplantıya katılarak kampın şu anki durumu ile yaşadıkları  sıkıntılardan kısaca bahsettiler. Maddi desteğe ihtiyacı olmalarının yanında daha çok manevi destek beklediklerini ifade ettiler.

Son olarak şubat ayı içerisinde Federasyonumuz tarafından yapılması planlanan “Tüzük Çalıştayı” konusunda bilgi verilerek karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Adana Çerkes Kültür Derneği yönetimine ve emeği geçen herkese güzel ev sahiplikleri için teşekkür ediyor, bu vesile ile Adana Derneğimizin 50. Yılını kutluyoruz.

Nice 50 yıllara Adana Çerkes Kültür Derneği.

Kafkas Dernekleri Federasyonu


nanKaffed

Share