KAFFED Güney Marmara Bölge Toplantısı Yapıldı

"Güney Marmara Bölge Dernekleri Toplantısı" 20 Aralık 2015 tarihinde Balıkesir Derneği'nde gerçekleştirildi.
 
Toplantıya Balıkesir, Bursa, Susurluk, İnegöl, Bandırma, Biga, Gönen, Mustafakemalpaşa derneklerimizin başkan ve yöneticileri ile Kafkas Dernekleri Federasyonu yönetim kurulu üyesi Levent Turgut katıldı.
 
Toplantı KAFFED yeni yönetim kurulu görev dağılımı ve çalışma programları konularında sayın Levent Turgut'un bilgilendirmeleri ile başladı. Daha sonra Güney Marmara Çerkes Şöleni, "21 Mayıs Soykırım ve Sürgün"ün yıldönümünde bölge olarak yapılması gerekenler, Suriyeli Ailelerin son durumları, Bölge Gençlik Birliği temsilcilerinin yapacakları çalışmalar hakkında bilgilendirmeler ile devam etti ve karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunuldu.
 
Toplantı sonunda alınan kararlar: 
 
Federasyonumuzun düzenli aidat toplayabilmesi için bölgede bulunan tüm Delegelerin Aidatı Mail Order ile aylık olarak ödemesi sağlanacak.
 
Bölgede bulunan Delegelerin ve Yönetim Kurulunda görev alan arkadaşların iletişim bilgileri en kısa sürede Federasyona gönderilecek.
 
Bölgedeki Akademisyenlere ulaşılacak, bir araya gelip ileriye dönük projeler üretmeleri konusunda destek alınacak.
 
Bölgede Kadınlar ile ilgili çalışmalar yapılacak.
 
Önümüzdeki Egitim ve Öğretim yılı içinde her il veya ilçede en az bir sınıf açılabilmesi için çalışmalar yapılacak.
 
Şubat ayı içinde çocuklarımızın seçmeli ders olan Adige dilini seçmeleri konusunda çalışmalar yapılacak.
 
Ayrıca bundan sonraki Bölge Dernekleri toplantısına Kadınlar Komisyonu ve Gençlik Komisyonu Başkan veya temsilcilerinin katılması, özellikle bayanların katılımının arttırılması istendi.
 
Toplantı, Bölge Derneklerimizin ev sahibi olan Balıkesir Derneği Başkan ve Yöneticilerine teşekkür etmelerinin ardından sona erdi.
 
{gallery}/haber/federasyon/2015/g_marmara{/gallery}

nanKaffed
Share