Seçim Sandığına Müdahale

Bugün İstanbul'daki Abhazya Temsilciliği'nde açılan Cumhurbaşkanlığı seçim sandığına polisin yaptığı müdahale sonucu oy verme işlemi durduruldu. Seçim merkezindeki Kaffed gözlemcilerinden alınan bilgiye göre İstanbul'da oy verme işlemi 08:00'de olağan şekilde başladı. Yaklaşık 110 Abhazya vatandaşının oy kullanmasından sonra saat 10:30 gibi İstanbul Emniyeti'ne bağlı bir grup polis seçim merkezine gelerek seçimlerin yapılamayacağını ve mahkeme kararı ile sandıklara el konulacağını belirtti. Sakarya Milletvekili Sayın Engin Özkoç sandığın alınmasının yasal olmadığını belirtti.

Seçimde oy kullanmak için gelen 400'den fazla Abhazya vatandaşı seçim merkezinde bekliyor. Seçimlerin normal bir şekilde tamamlanabilmesi için görüşmeler devam ediyor. Gelişmelerle ilgili haberleri okuyucularımıza sunacağız.

Apsnypress'in haberine göre Abhazya'da seçimler 08:00'de başladı. Saat 10:00'a kadar seçmenlerin %13.17'si oylarını kullandı. Abhazya dışında İstanbul, Moskova ve Çerkess'de kurulan sandıklarda saat 10:00'a kadar 410 kişi oy kullandı.

Apsnypress'in haberine göre saat 14.00 itibariyle oy kullananların oranı %43.92'e ulaştı.

Seçim merkezi önünde bekleyiş sürüyor

Sakarya Milletvekili Sn. Engin Özkoç vatandaşlara sesleniyor


nanKaffed

Share