Kaffed’den İsrail’e Kınama

Filistin Yönetiminin kontrolündeki El Halil kentinde 3 Yahudi yerleşimcinin kaybolması ve 18 gün sonra ölü halde bulunmasından sonra Gazze şeridine İsrail yönetimi tarafından saldırılar başlatılmıştır. Sivil hedefleri de kapsayan saldırılarda bugüne dek, 194 kişinin hayatını kaybettiği ve bin 400 kişinin yaralandığı bildirilmektedir. İsrail Devleti tarafından uygulanan orantısız güç kabul edilemez.
 
"Kaffed, şiddet ve zorbalığa karşıdır. Tüm sorunların karşılıklı haklar temelinde barışçı yollarla çözülmesi gerektiğini savunur." Bu ilkemiz çerçevesinde İsrail Devletinin saldırganlığını şiddetle kınıyoruz.
div>
 
Günümüzde uluslararı güçler, kendilerine yönelen en küçük harekete bile, kendinilerini savunmak adına, karşı tarafın askeri ve sivil varlığına olabildiğince sert karşılıklar vermektedir. Gücün kutsallığına inanan güç sahibi tüm toplumlar/devletler böylesi  zalimliği kendilerine hak görmekte, kendilerinden farklı olan herkesten güçlerine koşulsuz itaat beklemektedir. Askeri ve ekonomik baskı araçlarıyla uygulamaya sokulan ve bu amaca hizmet eden uluslarası kuruluşlarca desteklenen bu anlayışın artık değişmesi ve değiştirilmesi gerekmektedir.
 
Bugün basın yayın organlarında yer alan ateşkes önerisinin her iki tarafca kabul edilmesi öncelikli bir konudur. Tüm uluslar arası aklın ve barışın temsilcilerini, akan kanın durması ve bölgede kalıcı barışın sağlanması için harekete geçmeye çağırıyoruz.
 
Kafkas Dernekleri Federasyonu

nanKaffed
Share