Kafkaslar Avrupa’ya uçuyor

Türkiye’nin en büyük derneklerinden biri olan Kocaeli Kafkas Kültür Derneği, profesyonel dans ekibi Amra ile birlikte Avrupa turnesine çıkıyor.

Büyük projeler ve çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Kocaeli Kafkas Kültür Derneği 15 ile 30 Ağustos arasında Avrupa turnesine çıkıyor. Derneğin profesyonel dans ekibi Amra Avrupa’da Bulgaristan’dan, Almanya’ya, İtalya’dan Yunanistan’a kadar toplam 15 ülkede gösteriler yapacak. Turnenin amacı Avrupa’da yaşayan Kafkasyalıların ayaklarına Kafkas kültürünü götürmek. Dans ekibinin yanı sıra Kocaeli Kafkas Kültür Derneği Başkanı Sami Korkut ve yöneticileri ve dernek üyeleri de turneye katılacak. Yaklaşık 100 kişilik ekiple gerçekleşecek olan turnede Avrupa’ya hem Kafkas kültürü, hem de İzmit tanıtılacak. Dernek yöneticileri gidilecek olan ülkelerde bazı sivil toplum örgütleriyle ve devlet görevlileriyle görüşmeler yaparak Kocaeli ve Avrupa arasında köprü kurmayı hedefliyor. Amra ise katılacağı festivallerde Kafkas danslarını Avrupalıların beğenisine sunacak.

TALEP OLURSA GİDEBİLECEK

Kocaeli Kafkas Kültür Derneği Başkanı Sami Korkut konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Dernek olarak bir büyük projeye daha imza attık. Bu konuda bize destek olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne, İzmit Belediyesi’ne, Kafkas İşadamlarına çok teşekkür ediyoruz. Kafilemiz yaklaşık 100 kişi olacak. Bize katılmak isteyen olursa derneğimize müracaatta bulunup kafileye katılabilir. Bizim amacımız Kocaeli’de var olan Kafkas kültürünü Avrupa’ya götürmek. Kafkas diasporasını da ayrıca Avrupa’ya tanıtmak. Güzel bir turne gerçekleşeceğine inanıyor, tüm İslam aleminin Ramazan ayını kutluyorum” dedi.


nanKaffed

Share