Tokat Çerkes Derneği “Suriyeli Çerkesler için Dayanışma Gecesi” Düzenledi

28 Mart tarihinde Tokat Kültür Merkezi'nde Suriyeli Çerkesler yararına düzenlenen bu anlamlı etkinliğe Erbaa, Çorum, Samsun, Tokat dernekleri gençleri de destek verdi.

Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen etkinliğe KAFFED Yönetim Kurulu'ndan Ertan Koyuncu ve Mustafa Aziz Özbek'in yanısıra, Samsun Dernek Başkanı Sedat Uygun ve çevre illerden bir çok misafir katıldı.

KAFFED Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Koyuncu, Tokat Çerkes Derneği Başkanı Handan Yeşilyurt ve Samsun Gençlik Komisyonu Başkanı Mesut Güneş'in sırasıyla yaptıkları açılış konuşmaları ile başlayan gecede sahne alan Çorum Kafkas Kültür Derneği Dans Ekibi "Hatti" ve Samsun Çerkes Derneği Dans Ekibi "Şible" danslarıyla büyük beğeni topladılar. Ardından Betül Bilgin, Engin Metin, Slonatı Oset, Taha Yebjin ve Tamer Acar'ın oluşturduğu Müzik ekibi ileTokat-Turhal-Erbaa'nın genç Çerkes Müzisyenlerinin oluşturduğu Timaf Müzik Grubu sahne aldılar. İlgi ve beğeni ile izlenip, dinlenen dans ve müziklerin peşisıra geniş bir katılımla gerçekleştirilen coşkulu "ceug" ile etkinlik sona erdi.  

p>

{gallery}/haber/diaspora/2014/tokat/suriye{/gallery}


nanKaffed

Share