KAFFED Yönetim Kurulu Adana Çerkes Derneği’ndeydi

KAFFED Yönetim Kurulu Doğu Akdeniz Bölgesi ziyaretleri kapsamında K.Maraş ve G.Antep sonrası Adana Çerkes Kültür Derneğini ziyaret etti. 

KAFFED Genel Başkanı Yaşar Aslankaya, Eski Genel Başkan Vacit Kadıoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Recami Bursa, Bekir Sami Yavuz, Şamil Koç ; Afşin Dernek Başkanı Adnan Özdemir, Gaziantep Dernek Başkanı Hakan Aydemir, Göksun Dernek Başkanı Bedri Tokuç, İskenderun Dernek Başkanı Servet Apiş, Kahramanmaraş Dernek Başkanı Lisan Alkış, Mersin Dernek Başkanı İbrahim Burcu; Kaffed Gençlik Komisyonu Doğu Akdeniz Temsilcileri Semih Canbolat, Caner Karataş, Harun Oral'ın birlikte katıldıkları bu ziyarette Adana Çerkes Kültür Derneği Başkanı İsa Elagöz ve Yönetim Kurulu; KAFFED Eğitim ve Teşkilatlandırma Koordinatörü Ertan Koyuncu ev sahipleri olarak misafirleri dernek binası önünde karşıladılar. Genel Başkan Yaşar Aslankaya'ya gençler tarafından çiçek verildi. 

KAFFED Yönetim Kurulunun ziyaretinin Adana Çerkes Kültür Derneğinin organize ettiği Geleneksel Geceye de denk düşmesi ziyareti daha da anlamlandırdı. Gecenin sonunda derneğin Kafe bölümünde Kadın Kollarının ve dernek mutfağının hazırladığı yemekler ve çaylar ikram edildi. 

KAFFED Yönetim Kurulu ve Bölge başkanları, 29.12.2013 tarihinde Mersinde yapılacak olan Bölge Başkanları Toplantısında bir araya gelmek üzere Adana Çerkes Kültür Derneğinden ayrıldılar...

ADANA ÇERKES KÜLTÜR DERNEĞİNDE COŞKULU VE DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI.

Adana Çerkes Kültür Derneği Geleneksel Gecesi , dernek binasında 28.12.2013 akşamı gerçekleştirildi. Gece KAFFED Yönetim Kurulu, Bölge Dernek Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, derneklerin gençlik kolları katıldı. 

A.Ç.K.D Yönetim Kurulu üyesi Selçuk Gümüşsoy'un sunuculuğunda başlayan gece de, açılış konuşmasını A.Ç.K.D Başkanı İsa Elagöz yaptı. Daha sonra KAFFED Genel Başkanı Yaşar Aslankaya'dan söz alması rica edildi. KAFFED Genel Başkanı Yaşar Aslankaya tarafından Eski Genel Başkan Vacit Kadıoğlu'na kültürümüze katkılarından dolayı Adana Çerkes Kültür Derneği Yönetim Kurulu tarafından hazırlatılan plaket takdim edildi.

Ve asıl program Adana Çerkes Kültür Derneğinin açtığı Anaokulun ilk öğrencileri (yaşları 4-5-6) slayt gösterisiyle tanıtıldı. Sahneye çıkan minik yürekler geceye katılanları Adiğe Dilinde selamladılar ve Bu fotoğraf Geleceğimizin sesini duyan yaklaşık 300 kişinin yüreklerine, hafızalarına umut olarak kazındı...

Programda sırasıyla Şıble Uered Grubu, Nelkhut Çocuk Ekibi ve Sozraşh Genç Ekibi sahne aldılar. Levri Aydın mızıka dinletisiyle geceye renk kattı. En güzel Şheşhen yarışması yapıldı. Çekilişler yapılarak hediyeler sahiplerine verildi. 

Ayrıca program boyunca Kadın Kolları tarafından açılan yiyecek ve içecek standı bize dair birbirinden lezzetli yemekler, pastalar, börekler ve içeceklerle hizmet verdi...

Gece yoğun katılımla gerçekleşen mahalli düğünle son buldu.

Maddi ve manevi emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz...

ADANA ÇERKES KÜLTÜR DERNEĞİ
Yönetim Kurulu
Kadın Kolları
Gençlik Komisyonu


HABER: Teuwej Hajykoe

{gallery}/haber/diaspora/2013/adana/doguakdeniz{/gallery}

 


nanKaffed

Share