KAFFED Gençlik Kurultayı Başladı

İki gün sürmesi planlanan KAFFED Gençlik Kurultayı bugün başladı. Federasyonumuza bağlı derneklerimizin gençlik temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen kurultaya Adıgey Kültür Bakanımız Kul Muhammed de katılıyor.

KAFFED Eğitim ve Teşkilatlanma Sekreteri Filiz Çelik'in açılış konuşması ile başlayan etkinlik, Genel Başkan Vacit Kadıoğlu ve Adıgey Kültür Bakanı Kul Muhammed'in gençliğe yönelik konuşmaları ile başladı. Gençlerimizin bakanımıza yönelttiği sorularla kurultay devam ediyor.

Türkiye’deki Demokratikleşme süreci ve kimlik mücadelesinde KAFFED gençliğinin tutumunu tespit etmek, Anavatan ve Diasporada toplumun geleceğini etkileyen, etkileyecek konular üzerinde tartışma - değerlendirme süreci içine girmelerini sağlamak ve Çerkes gençliğinin örgütlere etkin katılımının önündeki engellerin tespit edilerek katılımı temin etmenin yöntemlerini belirlemek, merkezi örgütlenme modeli üzerinde tartışma yürüterek merkezi gençlik örgütlenmesinin çalışmalarını başlatmak amaçlarıyla düzenlenen kurultay Balgat'ta litai Otel'de gerçekleştiriliyor. 

Fotoğraflar: Özgür Çetinkaya

{gallery}/haber/federasyon/2013/genclik_kurultayi{/gallery}

 

 


nanKaffed

Share