Kajer Albert Sevgiyle Uğurlandı

Geçtiğimiz gün Nalçik'ta bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Kajer Albert, 15 Ağustos günü köyünde defnedildi. Rusya Federasyon Meclisi Kaberdey Balkar Milletvekili Kajer Albert'in cenaze törenine Alexander Torshin (Kuzey Osetya) başkanlığında Federasyon Meclisi delegasyonu ile bölge cumhuriyetleri yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı.

Cenaze töreninde bir konuşma yapan Kabardey Balkar Cumhuriyeti başkanı Arsen Kanokov, değerli arkadaşı hakkında konuşmasının çok zor olduğunu, Kabardey Balkar Cumhuriyeti'nin çok değerli bir yurtseveri kaybettiğini, Kajer Albert'in sadece kendi ülkesi, Kuzey Kafkasya yurtseveri değil, aynı zamanda Rusya Federasyonu yurtseveri de olduğunu söyledi. Kanokov, Kajer Albert'in nerde olursa olsun daima halk için çalışan, açık, dürüst bir politikacı, gerçek bir arkadaş, iyi bir aile babası olduğunu belirtti.

Çerkes halkı için önemli çalışmalar yapan Kajer Albert, son olarak Suriye'den dönen Çerkeslere yardım için büyük gayret göstermiş ve halkın sevgisini kazanmıştı.


Kajer Albert'in cenaze töreni, Anzor Leskenskogo, Kabardey Balkar Cumhuriyeti, 15 Ağustos 2012

{youtube}1GcwnPGC8XU {/youtube}

p>

 

 

nanKaffed

Share