Abhazya Kültür Günleri Kartal’da Başladı

[İHA] Kartal Belediyesi ve Kafkas Dernekleri Federasyonu'nun ortak düzenlediği Abhazya Kültür Günleri etkinlikleri tanışma kahvaltısıyla başladı.

3-4 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan Abhazya Kültür Günleri, Park 156 Otel'de tanışma kahvaltısıyla başladı. Kahvaltıda Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz, Abhazya Kültür Bakanı Badra Gunba, Abhazya Parlamentosu Başkan yardımcısı Fazıl Bey Ayüzba ve parlamenterler bir araya geldi.

Kahvaltıda bir konuşma yapan Başkan Öz, "Kartal'da biliyorsunuz var olan bütün kültürleri yaşatmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar da bu konuda Kartal Meydanı'nı her kültüre açık ettik ve uyguladık. Bu teklif söz konusu olduğunda memnuniyetle kabul ettik. Çünkü Kartal'da yaşayan Abhaz yurttaşlarımız var, onlarında kendi kültürlerini burada sergilemelerini istiyoruz.

Bizim için önemli olan diğer insanlarında bu kültüre vakıf olmalarıdır. Biz Kartal Belediyesi olarak onları Kartal'da ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz" dedi.Abhazya Kültür Bakanı Badra Gunba da yaptığı konuşmada, "Kartallılara ve Kartal Belediye Başkanına bizi ağırladığı için çok teşekkür ediyorum. Abhazya ve Türkiye arasında derin tarihi ilişkiler yıllardır ve halen sürüyor. Ben tekrar burada olmaktan çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum" diye konuştu. - İstanbul

 

 


nan



Kaffed

Share