Doğu Akdeniz Çerkes Gençliği Toplantısı 28 Nisan’da Adana’da

Yarınlar Doğru Yaşanmak İsteniyorsa, Bugünlerde Doğrular Biriktirmek Gerekiyor...

Buyurun Hep Birlikte Güzel Ve Anlamlı Bir Resim Çizelim!

Kişisel Kaygılarımızın, Çıkarlarımızın, Çekişmelerimizin Günahını Çerkeslik ve Çerkes Toplumu Çekmesin!

Dolu Dolu Bir Program Sizleri Bekliyor. Tabi ki Bunu Tek Başımıza Başaramayız, Sizlerinde (Doğu Akdeniz Çerkes Gençleği) Katkı ve Katılımlarınıza İhtiyacımız Var; Başarı Ancak Bu Şekilde Sağlanabilir...

Bildiğiniz üzere Doğu Akdeniz Çerkes Gençliğinin İkinci Dönem İlk Toplantısı 7 Nisan'da K.Maraş Kafkas Derneği'nin ev sahipliğinde yapılmıştı. O Toplantıda Adana'da ikinci toplantının 28 Nisan'da yapılması kararı çıkmıştı.

Doğu Akdeniz Çerkes Gençliği
2. Dönem 2. Toplantısı 
28 Nisan 2013 Pazar Günü Adana Çerkes Kültür Derneği'nde Yapılacaktır.

Toplantı Başlangıç Saati 11:30

Çerkes gençlerinin kendi geleceklerini kendileri inşa etmeleri gerekmektedir. Bu anlamda bu toplantıların yapılması, gençlerin bir araya gelip, tanışması ve kaynaşması başlı başına bir kazançtır. Yeterli mi elbette değil, yeterli olmadığı içinde bu toplantılar yapılmakta bize dair eski ya da gündemi meşgul eden konular hakkında fikir alışverişleri yapılmaktadır.Bu fikirlerin hayata geçmesi içinde gençlerin etkin kalabalıklar oluşturmaları ve birlikte hareket etmeleri gerekmektedir.

Çerkes Kültürünün geleceği için duyarlı, vefakar, fedakar, sorumluluk sahibi gençlere dün ve bugün olduğu gibi yarınlarda da ihtiyacımız olacaktır.

Adana Yapılacak Doğu Akdeniz Çerkes Gençliği 2. Dönem 2. Toplantısına Doğu Akdeniz Bölgesinde; Adana, Afşin, Ceyhan, G.Antep, Göksun, İskenderun, K.Maraş, Mersin, Osmaniye, Reyhanlı, Tufanbeyli De Yaşayan Çerkes gençlerini mutlaka bekliyoruz. Bu konuda il ve ilçedeki dernek başkanlarımızdan gençlerine destek vermelerini ve yardımcı olmalarını saygılarımızı sunarak rica ediyoruz...

Doğu Akdeniz Çerkes Gençliğinin bu toplantısının başka bir önemi ise Suriye'deki karışıklıktan dolayı zor durumda kalan Suriye'de yaşayan soydaşlarımız yararına da olmasıdır. Bu anlamda etkinliğimiz de geliri Suriyeli Soydaşlarımıza ulaştırılmak üzere çekiliş yapılacak, yardım sandığı açılacaktır. Ayrıca 7 Nisan'da K.Maraş toplantısında bu karar doğrultusunda katkı olması anlamında  katılımcı grup ve gençlerin bulundukları il ve ilçelerde bu konuda bir yardım çalışması yapmasını da rica ediyoruz. Toplanan yardımlar adana da birleştirilip gereken yerlere ulaştırılacaktır. Biliyoruz ki bu konuda insanlarımız duyarlılıklarını göstermiş, maddi ve manevi yardımlarda bulunmuşlardır. Maksadımız Doğu Akdeniz Çerkes Gençliğinin de çorbada tuzunun olmasını sağlamaktır.


  Saygı ve Sevgilerimizle

Doğu Akdeniz Çerkes Gençliği
 ve Organizasyon Komitesi Adına

(Teuwej Hajykoe)


nanKaffed

Share