Rektör Sakarya Kafkas Kültür Derneği’ni Ziyaret Etti

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Muzaffer Elmas, Rektör Yrd. Prof Musa Eken, Doç.Dr.M.Kemal Aydın ve Doç.Dr.Ümit Ekin'den oluşan heyet Derneğimize ziyarette bulundu.

Üniversite heyetini Sakarya Kafkas Kültür Derneği Başkanı Orhan Sarı Yönetim Kurulundan Filiz Şan ve  Atalay Gürbüz karşıladı. Heyetle yenen akşam yemeğinde Abhazya Devlet Üniversitesi ile Sakarya Üniversitesi arasında daha önce imzalanan çok amaçlı Kardeşlik Protokolü ele alındı. Bu Protokol ve ilişkiler çerçevesinde görüşmeleri yürüten Kaffed Yönetim Kurulu Üyesi ve Abhazya Çalışma Grubu Koordinatörü Özkan Çoklar, Eski Başkan Av.Muharrem Saran ve Üye Atila Canay'da toplantıda hazır bulundu.
 
Protokol sonrası izlenecek yol konusunda Üniversiteler Arası ilişkinin nası uygulamaya konacağı , bu kapsamda Sakarya Üniversitesi bünyesinde kurulması düşünülen Kafkas Araştırma Merkezi yönetmeliklerinin hazırlanması ve Üniversite Senatosuna sunulması konusunda gelen heyetin süratlen çalışmaya başlayacağı ifade edilerek yine Üniversiteler arası ilişkinin somutlaşması için gelecek dönemde Sakarya Üniversitesi Rektör ve heyetinin Abhazya'ya yapacağı ziyaret ele alındı.
 

{gallery captions=boxplus.caption}/haber/diaspora/2013/sakarya/150213_sakarya{/gallery}


div>
nanKaffed

Share