KBC’de Yeni Tesisler İçin 4 Milyar Ruble

Kabardey Balkar Cumhuriyeti'nde bu yıl içerisinde kurulacak yeni tesisler için 4 milyar ruble yatırım yapılacağı açıklandı.

Almanya'nın Berlin şehrinde devam eden 78. uluslararası "Yeşil hafta 2013" fuarında yapılan açıklamada verilen bilgilere göre; Urvan Nartkale arasında bir konserve fabrikası kurulacak. 1.8 milyar rubleye malolacak son teknoloji tesisin inşaatı üç yıl sürecek.

İkinci yatırım ise yıllık 60.000 ton kapasiteli bir un fabrikası olacak. Tesisin yatırım maliyeti 60 milyon ruble, yatırım süresi iki yıl.

2015-2016 arasında faaliyete geçirilmesi planlanan bir diğer yatırım ise yıllık 200 ton domates işleyecek olan salça tesisi olacak. Bunun maliyeti de 1.9 milyar ruble olarak açıklandı.

Ayrıca inşaat sektörünün ihtiyacını karşılamak üzere bir tuğla ve yapı malzemeleri üretim tesisi kurulacağı da belidiriliyor.

Fuarda KBC heyetinin İtalya ile tarım turizm ve sağlık alanlarında çeşitli iş anlaşmaları imzaladığı, ayrıca üniversiteler arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişimi yapmak üzere görüşmelerin sürdüğü ifade edildi.

Haber: Çerkes Dünyası


nanKaffed

Share