Çerkes Derneği, Suriyeli Çerkesler İçin STKlar İle Elele..

Ankara Çerkes Derneği, Suriye’de yaşanan savaş nedeniyle Çerkeslerin yaşadığı zorlukları kamuoyuyla paylaşmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla sivil toplum kuruluşları ile görüşmeler yapmaktadır.

Bu bağlamda, 24.12.2012 tarihinde ilk görüşme İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Dernek Başkanı Yinal KOZOK, Yönetim Kurulu üyesi Erdoğan BOZ ve Genel Koordinatör Sibel PAK’ın katıldığı toplantıda, İnsan Hakları Derneği Genel Merkezi’nde Genel Sekreter İsmail BOYRAZ ile görüşüldü.

Görüşmede şu anda Suriye’de yaşanan olaylar, iki ateş arasında kalan Çerkeslerin yaşadığı zorluklar, Türkiye ve Anavatana sığınmak durumunda kalan insanların karşılaştığı sorunlar, bu sorunların çözümüne dair öneriler ve izlenilecek yollara dair karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Konuya dair gereken desteği sağlayacaklarını dile getiren BOYRAZ, görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kendisine konuya gösterdiği hassasiyet ve kurum olarak verdikleri destekten dolayı kamuoyumuz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Aynı tarihte ikinci toplantı ise Mazlumder’de (İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği) gerçekleştirildi. Genel Başkan Ahmet Faruk ÜNSAL, Genel Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahim SEMAVİ ve Genel Koordinatör Nurcan AKTAY’ ın katıldığı görüşmede, konuya dair karşılıklı fikirler paylaşıldı. Genel Başkan Ahmet Faruk ÜNSAL görüşme sonunda; gerek Suriyeli Çerkesler gerekse yapılacak diğer faaliyetlerde Çerkes Derneği’ nin yanında olacaklarını ifade etti. Bu konuda gösterdikleri samimiyet ve desteklerinden dolayı kamuoyumuz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ankara Çerkes Derneği 


nanKaffed

Share