Kültür ve Sanat Stratejik Plan Toplantısı Gerçekleştirildi

KAFFED 2024-2026 Stratejik Planı hazırlıkları kapsamında Kültür ve Sanat Paydaş Grubu İstişare Toplantısı 15 Şubat 2024 Perşembe akşamı çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Toplantıya; yazarlarımız ve sanatçılarımızın yanı sıra KAFFED Genel Başkan Yardımcıları Şeneser Tokmak ve Özcan Atıcıer, Sosyal İşler ve Bölgesel Etkinlikler Sekreteri Ayça Atcı, Genel Sekreter Ömer Atalar ve Yönetim Kurulu Üyesi Nemyit Akkan katıldılar. Stratejik Plan ekibinden Ömer Atalar, hazırlık süreci hakkında katılımcılara genel bilgilendirmede bulundu.

Kültür ve sanat emekçilerimiz, Federasyonumuz ve toplumumuza ilişkin bir SWOT (Güçlü-Zayıf yanlar; Fırsatlar-Tehditler /GZTF) analizi yaptılar. Kurumsal ve toplumsal anlamda kültürel ve sanatsal çalışmaların etkinliğinin artırılması için yapılması gerekenlere ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Geçmişte yaşanan aksaklıkların da ele alındığı toplantıda, katılımcılar bu toplantı ile birlikte yeni bir dönemin başlatılmasının önemini vurguladılar. Kültürel ve sanatsal çalışmaların toplumumuzla ve özellikle gençlerimizle buluşturulması gerektiği belirtildi. Kurulacak çeşitli mekanizmalarla yeni sanatçıların ve yazarların yetiştirilmesine destek verilmesi gerektiğini bu konuda kendilerinin sorumluluk almaya hazır olduklarını belirttiler. Ayrıca, dil, kültür ve kimlik konusunda kendi toplumumuz dışındaki çalışmalarla da ilişkilenme yol ve yöntemlerinin geliştirilmesini tavsiye ettiler.
Katılımcıların dile getirdiği görüş ve önerilere, stratejik planın ilgili bölümlerinde yer verilerek, faaliyet programına yansıtılacak.

Toplantıya katılarak görüş ve önerileri ile katkı veren kültür ve sanat emekçilerimize teşekkür ediyoruz.

Share