Adigey Cumhuriyeti Deprem Yardımı Konusunu Takip Ediyoruz

KAFFED Genel Başkanı Ünal Uluçay, Genel Başkan Yardımcısı Turhan Yılmaz, Genel Sekreter Ömer Atalar ve Yönetim Kurulu Üyesi Semanur Kemaloğlu, Adıgey Cumhuriyeti’nde toplanarak AFAD’a iletilen deprem yardımının amacına uygun kullanılması hususunu görüşmek üzere Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu ile görüştü.
Heyetimiz yardımın Eylül ayında Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliğine iletildiğine ilişkin bilginin Kasım ayındaki Federasyonumuz Genel Kurulu arefesinde Türkiye’ye ulaştığını, konu ile ilgili daha önce AFAD ile de temas kurulduğunu, bu kapsamda yardımın amacına uygun kullanımı konusunda bir siyasi irade beklentisi olduğunu dile getirdi. Öncelikli beklentimizin depremzedelere nakdi yardım olarak dağıtılması; bunun mümkün olmaması halinde ise yine toplumun yararına bir şekilde kullanılması talep edildi.

Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, Bakan Mehmet Özhaseki’nin de toplumumuza yönelik hassasiyetini dile getirerek konunun bakanlık tarafından yakından takip edileceğini ve en uygun çözümün bulunması için çalışılacağını belirtti.

Share