GÖKSUN’DA GÖNÜLLÜLERE TEŞEKKÜR TOPLANTISI

GÖKSUN’DA GÖNÜLLÜLERE TEŞEKKÜR TOPLANTISI
6 Şubat 2023 tarihinde Hatay ve Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem felaketi sonrasında, depremden etkilenenler için yoğun bir yardım kampanyası yapılmıştır. Türkiye ve Türkiye dışından yoğun bir ilginin olduğu yardım kampanyalarının bir başka boyutu ise kendisi de depremzede olmasına rağmen yardım dağıtan, ihtiyaç sahiplerini belirleyen ve onların ihtiyaçlarını gidermeye çalışan gönüllülerdi.
Federasyonumuzun Kafkas Vakfı ile birlikte gerçekleştirdiği ve Fransız Yardım Fonundan alınan bir proje ile bir miktar konteyner ve çeşitli ihtiyaç malzemeleri alınmış ve bölgede dağıtılmıştır. Yine bu proje kapsamında Deprem sonrası çalışan gönüllüler için bir teşekkür toplantısı düzenlenmiştir. 14 Eylül Cumartesi günü, Göksun, Fındık Mahallesinde düzenlenen organizasyonda, yardım faaliyetlerinin koordine edilmesinde büyük emekleri olan toplum liderleri, bölge muhtarları ve gönüllülerle bir araya gelinmiştir.
Kafkas Vakfı Başkanı Sayın Veysel Arıhan ve Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı Sayın Ümit Dinçer’in de bulunduğu toplantıda; gönüllülere ve koordinasyon komisyonuna plaket takdim edilmiştir.
Share