Fitre, Zekat, Ayni ve Maddi Yardımlarla Depremzede Vatandaşlarımıza Destek Olabilirsiniz

Fitre, Zekat, Ayni ve Maddi Yardımlarla Depremzede Vatandaşlarımıza Destek Olabilirsiniz

Ramazan ayı, ihtiva ettiği mana itibariyle, en başta kardeşliğin ve dayanışmanın ayıdır. Bilindiği üzere Federasyonumuza bağlı dernekler vasıtasıyla yürütülen destekler, zekat ve Ramazan ayına özgü fitre ile fidye gibi ibadetleri de içerir şekilde her sene tekrarlanmaktadır. Tüm yıla yayılarak yürütülen bu çalışmalar sayesinde ihtiyaç sahibi ailelere ilgili destekler ulaştırılmıştı.

Yaşanan deprem felaketi sonrasında ortaya çıkan mağduriyetlerin giderilmesi amacıyla Federasyonumuzca yürütülen çalışmaları daha önce kamuoyuyla paylaşmıştık. Toplumumuzun dayanışması sayesinde aciliyet sırasına göre eksiklikler tamamlanmaya çalışılmış, depremzedelerin deprem bölgesinden tahliye edilmeleri sağlanarak güvenli bölgelere yerleşimleri sağlanmıştı. Bir taraftan düzenli yardımların sürmesi bir taraftan da depremzede ailelerin ihtiyaçlarının ortaya çıkması neticesinde bu sene her seneden daha fazla dayanışma ve katkıya ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu minvalde Federasyonumuz üyesi dernekler vasıtasıyla katkıda bulunmak isteyenler fitre, zekat ile ayni ve nakdi yardımlarını Derneklerimiz ve Federasyonumuzla iletişime geçerek ulaştırabilirler. Kredi kartı ile katkıda bulunmak isteyen kişiler https://bagis.kaffed.org/ linki üzerinden ödeme yaparak katkıda bulunabilirler.

İletişim ve Hesap Bilgileri;

İrtibat Numarası: 0506 399 0401
Hesap Adı: Kafkas Dernekleri Federasyonu
Ziraat Bankası Emek/Ankara Şubesi
Hesap No: 765-35586148-5006
İban: TR 6100 0100 0765 3558 6148 5006

Share