Yönetim Kurulumuz Deprem Bölgesinde

Yönetim Kurulumuz Deprem Bölgesinde

Genel başkan yardımcımız Dr. Yasemin Oral, Genel Sekreterimiz Selçuk Ulutaş ve yönetim kurulu üyemiz Özen Atcı’dan oluşan heyetimiz deprem bölgesindeki çalışmalarına başladı.

10 Şubat 2023 Perşembe günü ilk olarak Pınarbaşı ve Göksun’daki depolarımızda Genel Başkan Yardımcımız Mutlu Akkaya, yönetim kurulu üyemiz Hakan Polat, Kayseri Kafkas Derneği Başkanımız Nurşah Özyürek ve Göksun Çerkes Kültür Derneği Başkanımız Oktay Oğuz ile görüşerek Göksun ve köylerindeki durum ve ihtiyaçlar ile gelen yardım malzemelerinin sevkiyatı ve dağıtımının koordinasyonuna ilişkin istişarelerde bulundu. 

Heyetimiz sonrasında Göksun’a bağlı Mehmetbey, Soğucak, Kamışçık ve Gücüksu köylerini ziyaret ederek, hemşehrilerimizle görüştü ve yardım çalışmalarına ve ihtiyaçlara ilişkin bilgi alışverişinde bulundu.

Depoların organizasyonu ve yardımların köylere ulaştırılmasında görev yapan gönüllülerimiz ile de görüşen heyetimiz, akşam Pınarbaşı’na gelen Çerkes Derneği- Ankara Başkanımız Bislan Jalouqa ile de Ankara’da yürüttükleri çalışmalara ilişkin karşılıklı değerlendirme yaptı. 

Heyetimiz bugün Maraş ve Reyhanlı’ya doğru hareket etmiş olup, bölgedeki çalışmalarını tamamladıktan sonra güncel bir bilgilendirme çalışması yapılacaktır.

Saygılarımızla,

KAFFED Kafkas Dernekleri Federasyonu

Share