Kfar Kama’ya Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nden Prestijli Unvan

Soykırım ve sürgün sonucu sürüklendikleri Osmanlı İmparatorluğu topraklarında önce Balkanlara, daha sonra İsrail’e yerleştirilen Çerkesler tarafından kurulan ve bugün 3500 nüfuslu bir Çerkes kasabası olan Kfar Kama, koruduğu dokusu ve Çerkes Miras Merkezi ile İsrail’in turistik merkezlerinden birisi konumunda.

Çok sayıda yerli turistin ziyaret ettiği Kfar Kama kasabası, geçtiğimiz aylarda İsrail Turizm Bakanlığı tarafından Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) tarafından ilan edilen “Ziyaret Edilmesi Tavsiye Edilen Turizm Köyleri” listesine eklenmesi önerilmişti. UNWTO aldığı kararla, 57 ülkeden 130 yerleşim biriminin başvurusu arasından bu prestijli listeye Kfar Kama’yı da seçti ve örgütün önümüzdeki ay açıklayacağı 2022 yılı için ilan edilecek turizm köylerinden biri olacağını duyurdu.

Uluslararası alanda prestijli unvanın alınmasında emeği geçen Belediye Başkanı Napso Zekeriya ile Çerkes Miras Merkezi Direktörü Napso Aibek başta olmak üzere emeği geçenleri ve Kfar Kama sakini soydaşlarımızı tebrik ederiz.

KAFFED Kafkas Dernekleri Federasyonu

* UNWTO için hazırlanan tanıtım videosu için: https://www.youtube.com/watch?v=tE2DwCHm1JM&ab_channel=VisitIsrael

Share