KAFFED ve Üye Derneklerimiz, Amasya Çerkes Kültür Derneği Açılış Gecesine Katıldı

Amasya Çerkes Derneği’nin düzenlediği Açılış Gecesi 5 Kasım 2022 tarihinde Amasya Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
Açılış Gecesi programına Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, İl Jandarma Alay Komutanı Ayhan Aygün, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’nın yanı sıra KAFFED Genel Başkan Yardımcısı Mutlu Akkaya, Genel Sekreter Av. Selçuk Ulutaş ve Teşkilatlanma ve Eğitim Sekreteri Şamil Yağan ile Kayseri Kafkas Derneği Başkanı Nurşah Özyürek, Çorum Kafkas Kültür Derneği Başkanı Mehmet Bingöl, Tokat Çerkes Derneği Başkanı İrfan Altın, Hamamözü Çerkes Derneği Başkanı Ayhan Duman, Samsun Çerkes Derneği Başkanı Erdal Yavuz ve yönetim kurulu üyeleri katılım sağladı.
Kayseri Kafkas Derneğimiz bünyesinde faaliyet gösteren Maze Müzik Grubu ve Ashemez Dans Topluluğu ile Çorum Kafkas Kültür Derneğimizin Mazenef Mızıka Grubunun harika performansıyla beğeni topladığı Açılış Gecesi plaket töreni ile sona erdi.
Misafirperverliklerinden dolayı Amasya Çerkes Kültür Derneği başkanı Tuğrul Üner’e ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.
KAFFED Kafkas Dernekleri Federasyonu
Share