KAFFED Doğu Akdeniz Bölge Dernekleri ile Adana’da Bir Araya Geldi

Kafkas Dernekleri Federasyonu Adana’da Doğu Akdeniz bölgesinde bulunan Dernek Başkanları, yöneticiler, delegeler ve üyelerle bir araya geldi, gündeme dair konular görüşüldü.
Toplantıya KAFFED Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Dinçer, KAFFED Genel Başkan Yardımcısı Turan AKIN, KAFFED Yönetim Kurulu Üyesi Davut Akbulut, Adana Çerkes Kültür Derneği Başkanı Alim Erdoğan, Ceyhan Kuzey Kafkas Kültür Derneği Başkanı Abdulkadir ORAL, Göksun Çerkes Kültür Derneği Başkanı Oktay OĞUZ, Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği Başkanı Bekir Sami YAVUZ, Mersin Kafkas Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Serdar ATEŞALP, Reyhanlı Çerkes Derneği Adığe Khase Başkanı Şamis APİŞ, KAFFED Delegeleri ve üyelerin katılımı ile Prof. Dr. Cahit ASLAN moderasyonunda gerçekleşti.
Program 22-23 Ekim’de yapılması planlanan Olağanüstü Genel Kurul maddeleri olan Dünya Çerkes Birliğine (DÇB) üyelik durumu ve yenilenmesi düşünülen Tüzük ana gündemleri ile başladı. Başkan Dinçer birinci oturumda DÇB süreçlerini ayrıntıları ile açıkladı, peşinden katılımcılar görüşlerini sunmuş olup tüm soruları yanıtlandı.
İkinci oturumda yeni tüzüğün bazı ana maddeleri istişare edilerek toplantı sonlandırıldı.
Adana Çerkes Kültür Derneği yönetimi, bölge başkanları, delegeler ve üyelerin misafirperverlikleri için teşekkür ederiz.
Kafkas Dernekleri Federasyonu
Share