Erciyes Üniversitesi Ziyareti

KAFFED ve Kayseri Kafkas Derneği Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış’ı Ziyaret Etti

Federasyonumuz Genel Başkan Yardımcıları Dr. Yasemin Oral ve Mutlu Akkaya, Kayseri Kafkas Derneği Başkanı Nurşah Özyürek ile beraber 22 Nisan 2022 tarihinde Erciyes Üniversitesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirmiştir.

Öncelikle sayın Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ile bir görüşme gerçekleştirilmiş ve üniversite-sivil toplum işbirliği kapsamında Çerkes Dili ve Kültürü Anabilim Dalı faaliyetleri bağlamında ortak çalışma ve proje önerilerimiz sunulmuştur. 

Devamında Kafkas Dilleri ve Kültürü Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Arif Yıldırım’ın da katılımıyla Edebiyat Fakültesi Dekanı sayın Prof. Dr. Özen Tok ile bir toplantı yapılarak ortak çalışma konularına yönelik görüş alışverişinde bulunulmuştur.

Son olarak, heyetimiz Kafkas Dilleri ve Kültürü Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Arif Yıldırım ile iftar yemeğinde bir araya gelerek yürütülen çalışmalarla ilgili istişarelerde bulunmuştur.

Oldukça verimli geçen görüşmeler ve nazik ev sahiplikleri için başta sayın Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış olmak üzere Prof. Dr. Özen Tok ve Dr. Öğr. Üyesi Arif Yıldırım’a teşekkürlerimizi sunarız.

 {gallery}/haber/federasyon/2022/220422_Erciyes_Universite_Ziyaret{/gallery}strong>

p>
nanKaffed

Share