Canlı Yayın: Çalışma Hayatı ve Kadın

KAFFED Girişim ve Kariyer Komisyonu tarafından Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde, 8 Mart Salı Saat 20.30’da düzenlenecek “Çalışma Hayatı ve Kadın” konulu canlı yayınımıza, çok değerli isimler olan Tameris Tsey, Gupse Aydemir, Suzan Elbeyoğlu ve Adaje Ayça Atçı konuk olarak katılacaktır.
div>
div>
Canlı yayın programını KAFFED'in tüm sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.
div>
div>

Girişimci Tameris Tsey kimdir?
div>
div>
Yediçlerin kızı, Tseylerın gelini olan Tameris Tsey 1973 yılında Antalya'da doğdu.1990 yılında lise eğitimini tamamlayan Tameris Tsey aynı yıl üniversite eğitimi için Nalçık'a yerleşti. Daha sonrasında ailesi de anavatana dönüş yaptı.1994-1998 yıllarında Abhazya'da gümrük müfettişliği yaptı.2005 yılına kadar bir devlet kurumunda iş hayatına devam eden Tameris Tsey 2004 yılında Murat Tsey ile evlendi.1997 yılında ailece açmış oldukları kafede 2005 yılından beri aktif olarak çalışma hayatına devam ediyor. Tsey çiftinin Dijan ve Sinemis adında iki kızı, Sejan adında bir oğlu var.
div>
div>
 
div>
div>
Girişimci Kıp Gupse Aydemir Altınışık kimdir?
div>
1964 İzmir doğumludur ancak aslen Sivaslıdır. İzmir 9 Eylül Üniversitesi İİBF bölümünden mezun oldu.1994' yılında Kabardey-Balkar Cumhuriyeti'ne giderek oraya yerleşti. 1994 yılında eşi ile birlikte iş hayatına başladı ve çeşitli sektörlerde işler yaptı. Evli ve bir çocuk sahibi olup, Kabardey-Balkar Cumhuriyeti'nde yaşamaya devam etmektedir.
div>
div>
 
div>
div>
Girişimci Suzan Elbeyoğlu kimdir?
div>
div>
1977 yılında dünyaya gelen Suzan Elbeyoğlu ,İktisat Fakültesi mezunu olup 2002 yılından beri sürdürdüğü Mali Müşavirlik mesleğini 2015 yılında bırakarak Bayındır’a bağlı Çerkes Arıkbaşı köyünde, ufak bir bahçede doğal üretim denemeleri yapmakta ve kurucusu olduğu Atölye Urania vasıtasıyla doğa, sanat ve bilim atölyeleri düzenlemektedir. Bunun dışında menüsünün büyük bir kısmı Kafkas yemeklerinden oluşan, Alsancak’taki girişimi Hamurcu Lokantasını ailece işletmektedirler. İzmir Çerkes Kültür Derneği yönetim kurulu üyesidir.
div>
div>
 
div>
div>
Adaje Ayça Atçı kimdir?
div>
1975 Gaziantep doğumlu olan Ayça Atçı, A. Ü. Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunudur. Şimdiye kadar Kitapçı, Vagon, Kafa, Kafkaokur gibi dergilerde ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunda yazıları yayımlanmıştır. Kendi adı ile basılmış 4 yetişkin kitabı, mahlas kullanarak yayımlanmış 1 yetişkin kitabı ve bunların dışında yayımlanmış 39 çocuk kitabı, 4 adet de çocuklar için oyun kartı bulunmaktadır. Uzun yıllarca Megavizyon Mağazalarında yöneticilik yapmış olan Atçı, sekiz yıldır Net Yayınlarında editör olarak çalışmaktadır. Freelance olarak Beta Yayınları’nda National Geografic kitaplarını yayına hazırlamaktadır. Aynı zamanda Yaratıcı Yazarlık Atölyelerinde yazma yolculuğu üzerine anlatılar yapmaktadır. Yaratıcı yazarlık dersleri: Culter-Taksim / Ayça Atçı - Rıza Oylum, İstanbul Kafkas Kültür Derneği - Bağlarbaşı / Ayça Atçı - Elbruz Aksoy, Kompoze Gelişim - Yazmanın Matematiği / Ayça Atçı, Kompoze Gelişim / Karakter Yaratma Atölyesi. Kitapları (Yetişkin): Peri Masalında Güzel-2005-Truva Yayınları, Matruşka-2009-İskenderiye Yayınları, Kösem Sultan-2015-Net Yayınları, Kâğıttan Gemiler-2018-Net Yayınları.
div>

nanKaffed
Share
KAFFED Girişim & Kariyer Komisyonu Usta Eğitimleri Sertifika Programı Previous post