KAFFED Gençlik Meclisi Yönetmeliği Yayınlandı

Federasyonumuz uzun zamandır, Gençlik Meclisi kurulması için alt yapı çalışmaları yapmaktaydı. Tamamlanan çalışma, Yönetim Kurulu tarafından onaylanarak yayınlandı.

Ankara’da 1 Şubat 2020 tarihinde yapılan II. Gençlik Çalıştayında Yönetim Kurulu üyesi Dilru Genel Gençlik Meclisi ve Yönetmeliğinin hazırlanması için yapılacak çalışma hakkında bilgi verdi.

Ankara Derneği gençleri ile yapılan ilk toplantının ardından çalışmalara pandemi nedeniyle kısa bir ara verildi. Bu arada bir duyuru yayınlanarak gençlerden Gençlik Meclisi Yönetmelik Taslağı için öneri toplandı. Tüm faaliyetlerin çevrimiçi ortama taşınmasından sonra KAFFED’e bağlı dernekleri bölgelere göre ayıran Komisyon üyeleri, dernek gençlerinin katılımı ile çevrimiçi toplantılarda görüş alışverişinde bulundu.

Bu süreçte Dilru Genel, Başkanlar Kurulu’na gelinen aşama hakkında çevrimiçi toplantılarda bilgi verdi.

Yönetmelik tümüyle gençlerimizin emeği ile ortaya çıktı. Yazımında büyük emek sarf eden Federasyonumuz Yönetim Kurulu üyesi Av. Adil Emre Cankul ile yönetim kurulu dışında olup yönetmeliğin hazırlanmasına katkı veren tüm gençlerimize teşekkür ederiz.

Mevzuatı hazır olan Gençlik Meclisi’nin en kısa sürede faaliyete geçmesini ve topluma yön verecek çalışmalara imza atmasını bekliyoruz.

KAFFED Gençlik Meclisi Yönetmeliği pdf formatında aşağıdaki linkten incelenebilir.nanKaffed

Share