DÜNYAYA AÇILIYORUZ: kafnet.biz

Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) ve Kafkas İş Adamları Derneği (KAFİAD) girişimleri ile faaliyete geçirilen kafnet.bizstrong> web sitesi dünyaya açılıyor.

p>

Kafkasya, Türkiye ve diğer diaspora ülkeleri arasında ekonomik işbirliğini geliştirmek ve güçlendirmek, tüketicilerin sağlıklı ve güvenli ürünlere erişimini sağlamak amacıyla KAFFED ve KAFİAD işbirliği ile hayata geçirilen Kafkas Girişim ve İş Ağı kafnet.bizstrong> web sitesi sesini dünyaya duyurmaya hazırlanıyor.

p>

Web sitesi için aralarında KAFFED Genel Başkanı Yıldız Şekerci, KAFİAD Başkanı Yusuf Taymaz, kafnet.bizstrong> kurucusu Prof. Dr. Erol Taymaz, KAFFED Yönetim kurulu üyesi Turan Akın ve Girişim İstihdam Komisyonu üyesi Şahin Nayır’ın bulunduğu ABD, Almanya, İsrail, Kanada, İsveç gibi Çerkesce ve İngilizce konuşulan ülke diaspora dernek başkanları ile toplantı yapıldı.

p>

Toplantıya Avrupa Çerkes Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Zati Sönmez, Almanya Nürnberg Derneği Başkanı Dr. Faidi Mahmoud, İsveç Derneği Başkanı Nehal Habej Bek, Kanada'da bulunan Çerkes Geri Dönüş Derneği (CRO) Başkanı Orfan Stash Shouakar, New Jersey Derneği başkanı Qasbeck Kaghado ve İsrail Kfar Kama'yı temsilen Haron Shugan katıldı.

KAFFED Yönetim Kurulu Üyesi Turan Akın ve KAFFED Girişim ve İstihdam Komisyonu üyesi Şahin Nayır’ın Çerkesçe ve İngilizce sunumları ile yapılan toplantıda dünyanın dört bir yanından temsilcilere https://kafnet.biz/tr/strong> web sitesi, amacı ve hedefleri anlatıldı. Türkiye ile diğer Diaspora ülkeleri arasında köprü kuracak olan projenin önemine değinildi.

p>

KAFFED Girişim ve İstihdam Komisyonunun Mentör ve Menti programının da konuşulduğu toplantıda karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.

Haber: Merve Çakır


nanKaffed

Share