Kafkasya Koşusu Kupası Sahibini Buldu

Bu sene ilk kez düzenlenen Kafkasya Koşusu’nu kazanan atın sahibine kupası takdim edildi.

Kafkasya Koşusu’nu kazanan atın sahibi Fatih Ekmekçi ile KAFFED Yönetim Kurulu Üyesi ve Kafkas Çerkes Derneği Başkanı Seyyit Bolat buluştu.

Pandemi koşulları nedeniyle sınırlı sayıda katılım ile Fatih Ekmekçi’ye kupası takdim edildi.

KAFKASYA KOŞUSU

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa başka bir coğrafya ve insanları adına resmi at yarışlarında kupalı koşu düzenlendi.

İstanbul Kafkas Çerkes Derneği’nin eski ve yeni yönetimlerinin girişimleri ile 21 Mayıs Çerkes Soykırım ve Sürgünü’nü Anma Haftası için planlanan koşu, pandemi kısıtlamaları nedeniyle 18 Temmuz 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilebildi.

Bundan böyle her sene sürgün haftasında Kafkasya Koşusu yapılacak. Pandemi nedeniyle bu sene seyircisiz yapılan koşuya gelecek yıllarda halkımızın kalabalık olarak katılım sağlayacağına inanıyoruz.

Bu girişime büyük emek veren İstanbul Kafkas Çerkes Derneği Eski Başkanı Musa Ekinci, Mevcut Başkanı Seyyit Bolat, Yönetim Kurulu üyeleri Sinan Gül ve Şener Baykal’a teşekkür ederken bu talebimizi kabul eden Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri Sadettin Atığ ve Türkiye Jokey Kulübü Genel Saymanı Adil Mert Kaya ile diğer yetkililerine de saygılarımızı sunuyor, atınızın ayağı düz bassın diyoruz.


nanKaffed

Share