Anavatanda Üniversite Eğitimi Bursları İçin Başvurular Başladı (Son Başvuru 9 Şubat)

Toplumunumuzun Anavatanımız ile gençlik ve eğitim köprülerinin güçlendirilmesi, varlığımızı korumamız ve geliştirmemiz için hayati öneme sahiptir. Bu amaçla her yıl burslu ve ücretli eğitim için anavatana gitmek isteyen gençlerimize destek veriyoruz.
 
Anavatanda 2020-2021 Öğretim Yılında lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde üniversite eğitim bursu başvuruları başlamıştır. Bu imkandan yararlanmak isteyen lise son sınıf öğrencisi veya mezun olmuş öğrencilerimizin aşağıda belirtilen evrakları hazırlayarak Federasyonumuza e-posta yoluyla ulaştırması ve Rusya Bilim ve Kültür Merkezi sayfasını inceleyerek online başvuru formunu doldurması gerekmektedir. 
div>
 
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Federasyonumuza bir kota verilecektir. Burs adaylarımızın kotadan yararlanabilmeleri için 9 Şubat 2020 tarihine kadar gerekli evraklarla Federasyonumuza başvurması gerekmektedir. Kota, sadece anavatandaki üniversiteler için kullandırılacaktır. 
div>
 
Öğrenci seçme ve yerleştirme işlemleri Rusya Bilim ve Kültür Merkezi tarafından yapılmaktadır. Başvuru, belgelerin hazırlanması, üniversiteye kayıt ve sonrasında her türlü soru ve sorunlar ile ilgili olarak Federasyonumuz ve Rusya Bilim ve Kültür Merkezi ile sürekli iletişim içerisinde olunması, gelen e-postalara düzenli olarak yanıt verilmesi gerekmektedir.
div>
 
Aşağıda belirtilen evrakların bir an önce hazırlanması, Federasyonumuza e-posta yolu ile gönderilmesi ve Rusya Bilim ve Kültür Merkezi sitesinde bulunan başvuru formunun 9 Şubat 2020 tarihine kadar doğru, düzenli ve eksiksiz bir şekilde doldurulması son derece önemlidir.
 
Başvuruları kabul edilen adaylar  T.C. Milli Eğitim Bakanlığı veya Rusya Bilim ve Kültür Merkezi Türkiye Temsilciliği’nde tarafından oluşturulacak bir heyet tarafından mülakata alınacaktır. Değerlendirme transkriptlerde yer alan başarı durumu ve mülakat sonucuna göre yapılmaktadır. 
 
Ön başvuru için aşağıdaki belgelerin okunaklı bir şekilde tarayıcıdan geçirilmesi (Fotoğraf çekimi olmayacak) ve Federasyonumuza info@kaffed.org e-posta adresi üzerinden gönderilmesi gerekmektedir.
 
Gönderilecek e-postada öğrenci ve veli telefon numaralarının yer alması zorunludur. 
 
Not: Her bir belgenin isim verilerek (örnek: Ali Akan-Pasaport ) gönderilmesi önemlidir.  
div>
 
Tüm evraklar sadece taranmış PDF formatında kabul edilmektedir!
div>
 
Detaylı bilgi almak isteyen öğrencilerimizin Federasyonumuzu araması rica olunur. 
 
Telefon:  0 312 222 85 89 - 0 312 223 51 59 – 0535 453 67 01
 
div>
 
 
 
 
9 Şubat 2020 tarihine kadar mail yoluyla Federasyonumuza ulaştırılması gereken belgeler:
div>
 
1- Pasaportunuzun resimli sayfası tarayıcıdan geçirilecek ve e-posta ekinde gönderilecektir. Eğer pasaportunuz yoksa Nüfus Cüzdanınızın her iki yüzünü tarayıcıdan geçirdikten sonra gönderebilirsiniz.
 
2- Not durum belgesi (transkript) : Lise öğrencileri için 9-12 sınıfları boyunca, Üniversite öğrencileri için tüm eğitim yılları boyunca. Üniversite mezunları için diploma fotokopisi ve transkripti.
 
3- Kafkas Dernekleri Federasyonu tarafından Kafkasya’da yüksek öğrenim görmek isteyen öğrenciler için hazırlanmış başvuru formu. 
 
div>
 
 
Rusya Bilim Merkezi duyurusu için : http://tur.rs.gov.ru/tr/news/62366
div>
 
Online başvuru sistemi için             : https://edu.rs.gov.ru ( https://future-in-russia.com/ )
div>
 
 
 

nanKaffed
Share
21 Mayıs Anma Programlarına Katılmak İçin Nalçık'tayız Previous post