Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er ile Sorunları Görüştük

 
KAFFED Genel Başkan Vekili Yıldız Şekerci başkanlığındaki heyet Ak Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis’in de katılımı ile Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er’i ziyaret etti.
Görüşmede, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er ile anadile ilişkin sorunlar ve talepler detaylı bir şekilde ele alındı.
 
Ortaöğretimde seçmeli derslerin yaygınlaşmasının önündeki mevzuat ve uygulama kaynaklı sorunları ileterek çözümü konusunda destek istenildi.
 
Ayrıca Halk Eğitim Merkezleri ile ortaklaşa yürütülen anadili kursları ile Düzce ve Kayseri’de açılan bölümlerin mezunlarının öğretmen olarak atanmasına ilişkin talepler de gündeme getirildi. Yine ders kitaplarında Çerkes Ethem konusunda yer alan ibarelerin düzeltilmesine ilişkin talebimiz de ifade edildi.
 
MEB Bakan Yardımcısı İbrahim Er, toplumumuza dönük herkesin olumlu bir algısı olduğunu, anadilini bir hak olarak gördüklerini, korunması ve geliştirilmesi konusunda gerekli desteği vereceklerini, sorunları inceletip çözümü için çalışacaklarını belirtti.

nanKaffed
Share