Yeniçağ Gazetesi Haberi Düzeltildi

Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) olarak, tabanımızı oluşturan ülke geneline yayılmış ve bir kısmı yarım asırdan fazla geçmişe sahip köklü üye derneklerimiz üzerinden derlenen Çerkeslerin demokratik taleplerini, sorunlarını ve çözüm önerilerimizi paylaşmak üzere, 21 Mayıs Çerkes Soykırımı ve Sürgününü Anma Etkinlikleri kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da hükumet organlarına, siyasi partilere, belediyelere, kamu kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştiriyoruz.

Bu çerçevede, İyi Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Meral Akşener’e de 17 Mayıs 2018 tarihinde bir ziyaret gerçekleştirdik. Bu ziyaret pek çok basın kuruluşunda olduğu gibi Yeniçağ Gazetesinde ve Gazetenin internet sayfasında da “KAFFED’den Akşener’e ziyaret” başlığı ile yer aldı (http://www.yenicaggazetesi.com.tr/kaffedden-aksenere-ziyaret-192650h.htm). Ancak ne yazık ki haberin üstünde kullanılan fotoğrafın içerisine büyük puntolarla yazılan “KAFFED’DEN AKŞENER’E TAM DESTEK” ibaresi haberin içeriğinden de görüşmenin içeriğinden de farklı bir nitelikte ve yanlış olduğu ve bu ibare gereksiz bir takım yorumlara da neden olduğu için Yeniçağ Gazetesinden düzeltme talep edildi. Gazete yönetimi KAFFED'in bu talebi üzerine aynı gün bu ibareyi haber içeriğinden kaldırdı.

p>

KAFFED, Tüzüğünde ve Kuruluş İlkelerinde de açıkça belirtildiği üzere, tüm siyasi partilere eşit yakınlıktadır, hiçbir partiye tam destek vadedemez, hiçbir partiye de karşıtlık içerisinde bulunmaz; siyasi partilerle karşılıklı saygı ve güvene dayalı ilişkiler geliştirir. Çerkes toplumunu ve siyasi çoğulculuğunu yakinen tanıyan Sayın Genel Başkan bu konuda görüşme esnasında böyle bir talepte bulunmadığı gibi, KAFFED Heyeti de bu nitelikte veya buraya çekilebilecek nitelikte her hangi bir söz vermemiştir. Tüm partilere oy veren Çerkeslerin bunun doğal karşılığı olarak tüm partilerde de nüfusumuza orantılı olarak hakkaniyetli bir şekilde temsil edilme beklentimizi, yine tüm partilere daima söylüyoruz. Onun dışında görüşmenin genel seyri Çerkes kimliğinin, dilinin ve kültürünün korunması konusunda yapılması gerekenlerin istişare edilmesi mahiyetinde cereyan etmiştir. 


nanKaffed

)

Share