KAFFED Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile görüştü

KAFFED Genel Başkanı Yaşar Aslankaya ile AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur  ve KAFFED Yönetim Kurulu üyeleri Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile bir araya geldi.

Yaşar Aslankaya görüşmede Türkiye’de yaşayan Çerkeslerin kültürel sorunlarını  aktardı. Kültür Bakanlığı’ndan KAFFED’in projelerinin hayata geçirilmesi için destek istedi.

21 Mayıs  Sürgün ve Soykırım anma etkinlikleri hakkında bilgi veren Aslankaya,  Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’a,  Sürgün ve Soykırım anma etkinliklerinin yapıldığı Kocaeli’nin Kefken beldesi Babalı sahilinde yapılması gereken düzenlemelere ilişkin bir dosya sundu.

 

Yaşar Aslankaya, Düzce Üniversitesi  Kafkas Dilleri ve Kültürleri Bölümü, Çerkes Dili ve Edebiyatı -Abaza Dili ve Edebiyatı Ana bilim dalları ile Erciyes Üniversitesi’nde bu yıl öğrenci almaya başlayacak olan bölümün öğrencilerinin istihdamı için Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda kadro açılmasını istedi.

Manisa Milletvekili Murat Baybatur ve KAFFED Genel Başkanı Yasar Aslankaya’yı ilgiyle dinleyen Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş,  taleplerin yerine getirilmesi konusunda gerekli talimatları verdi.

 


nanKaffed

Share