KAFFED Karacabey’deydi

KAFFED Karacabey Kuzey Kafkasya Kültür Derneği'ni ziyaret etti. Ziyarete Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ile MHP İlçe Başkanı Hüseyin Erol da katıldı.

KAFFED Başkanı Yaşar Aslankaya, Çerkeslerin Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşları olarak her alanda bulunduğunu, Afrin’de verilen şehitlerin 3’ünün Çerkes olduğunu kaydetti. Aslankaya, terörle mücadelenin zorlu bir süreç olduğunu belirterek bu sürecin omuz omuza verilerek atlatılacağına inandığını kaydetti.
Ülkenin zor zamanlarında Çerkeslerin hep ön saflarda yer aldığını ifade etti.
Yaşar Aslankaya, Çerkes dillerinin kaybolmakta olan diller arasına alındığına dikkati çekerek KAFFED’in bu konuda bir farkındalık oluşturduğunu ve 2018 yılını Anadil yılı ilan ettiğini belirtti. Belediyelerin bu alandaki çalışmaları desteklemesini beklediklerini ifade etti.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da, Türkiye’nin dış düşmanların Türkiye’yi yıpratma çalışmalarının olduğunu, millet olarak tüm unsurlarımızla kenetlenmeye ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Karacabey Kuzey Kafkasya Kültür Derneği Başkanı Serkan Kaya da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek heyete teşekkür etti. Pazar günü düzenlenecek programa da Dernek olarak katılacaklarını belirtti.

div>
nanKaffed

Share