Anavatandaki Tüm Üniversiteler için Başvurular Başladı

2018-2019 Öğretim Yılında Anavatanda burslu olarak üniversite eğitimi almak isteyen lise son sınıf öğrencisi veya mezun olmuş öğrencilerimizin hızlı bir şekilde gerekli evrakları hazırlayarak Federasyonumuza mail yoluyla ulaştırması ve Rusya Bilim Merkezi sayfasındaki online başvuru formunu doldurması gerekmektedir. 
 
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Federasyonumuza belli miktarda bir kota verilecektir. Öğrencilerimizin kotadan yararlanabilmeleri için 20 şubat tarihine kadar gerekli evraklarla federasyonumuza başvurması gerekiyor. 
 
Öğrenci seçme ve gönderme işlemleri Rusya Bilim ve Kültür Merkezi tarafından yapılmaktadır. 
div>
 
Aşağıda belirtilen evrakların bir an önce hazırlanması, federasyonumuza mail yolu ile gönderilmesi ve Rusya Bilim ve Kültür Merkezi sitesinde bulunan başvuru formunun 25 Şubat 2018 tarihine kadar doğru, düzenli ve eksiksiz bir şekilde doldurulması son derece önemlidir. 
 
 

Başvuruları kabul edilen adaylar  T.C. Milli Eğitim Bakanlığı veya Rusya Bilim ve Kültür Merkezi Türkiye Temsilciliği’nde mülakata katılacaktır. 

p>

Ön başvuru için aşağıdaki belgelerin okunaklı bir şekilde tarayıcıdan geçirilmesi strong>(Fotoğraf çekimi olmayacak) ve Federasyonumuza mail adresi üzerinden gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilecek mailde öğrenci ve veli telefon numaralarının yer alması zorunludur. Not: Her bir belgenin isim verilerek “Ali Akan-Pasaport” gönderilmesi önemlidir.  

p>

Tüm evraklar sadece taranmış PDF formatında kabul edilmektedir!strong>

p>

 

Detaylı bilgi almak isteyen öğrencilerimizin Federasyonumuzu araması rica olunur. 

p>

Telefon:  0 312 222 85 89 - 223 40 62 - 0535453 67 01

p>

e-mail: info@kaffed.orgstrong>

p>

 

Kamuoyumuzun bilgisine sunulur.

Kafkas Dernekleri Federasyonu

p>

 

8 Şubat 2017 tarihine kadar mail yoluyla Federasyonumuza ulaştırılması gereken belgeler:

p>

1-Pasaportunuzun resimli sayfası tarayıcıdan geçirilecek ve mail ekinde gönderilecektir. Eğer pasaportunuz yoksa Nüfus Cüzdanınızın her iki yüzünü tarayıcıdan geçirdikten sonra gönderebilirsiniz.

2- Not durum belgesinin transkripti: Lise öğrencileri için – 9-12 sınıfları boyunca, Üniversite öğrencileri için – tüm eğitim yılları boyunca. Üniversite mezunlar için – diploma fotokopisi ve transkripti.

3-Kafkas Dernekleri Federasyonu tarafından Kafkasya’da yüksek öğrenim görmek isteyen öğrenciler için hazırlanmış başvuru formu. - KAFFED Başvuru formu bu linki için tıklayınız.strong>

p>
div>
 
 
Rusya Bilim Merkezi online başvurusu için tıklayınız
div>
 
 

nanKaffed

Share