Kaffed Gençlik Meclisi Ankara’da Toplandı

Kafkas Dernekleri Federasyonu’na bağlı derneklerin gençlik yapılanmalarının ortak fikir, eylem ve iletişim platformu olan Kaffed Gençlik Meclisi’nin dördüncü toplantısı Ankara Çerkes Derneği Gençlik Komisyonu ev sahipliğinde Ankara’da yapıldı.  13 dernek temsilcisinin katılımıyla gerçekleşen toplantı Kaffed Yönetim Kurulu Üyesi Bislan Jalouqa’nin açılış konuşmasıyla başladı. Dernek temsilcilerinin hazırlamış olduğu sunumlar ile devam eden toplantıda gençlik yapılanmalarının tanıtımı yapıldı ve gençlerin derneklerde yaşadığı sorunlar masaya yatırıldı.

Toplantının ikinci oturumunda Kaffed Gençlik Meclisi’nin amacı, faaliyetleri, bütçe sorunları, yönetim ve örgütlenme şekilleri gibi konular tartışıldı. Kaffed Gençlik Meclisi’nin 25 Kasım 2017 tarihinde yapılacak olan Kaffed İstişare Toplantısı’na katılıp, gençlik çalışmalarını geniş bir şekilde tartışmaya açmayı hedeflediği belirtildi.

Toplantıda, 5 Kasım 1977’de örgütlülüğü tartışmak üzere Ankara Kuzey Kafkasya Kültür Derneği’nde toplanan dernek temsilcilerine ateş açılması sonucunda hayatını kaybeden Tsey Mahmut Özden ve 3 Kasım 1992’de Abhazya bağımsızlık savaşında şehit olan Tsıba Efkan Çağlı da saygıyla anıldı.

Kaffed Gençlik Meclisi’nin bir sonraki toplantısının 24-25 Ocak 2018 tarihlerinde Samsun Çerkes Derneği ev sahipliğinde yapılması kararı alınarak toplantıya son verildi. 

 


nanKaffed

Share