Adıgey’de bulunan Kaffed heyeti görüşmelere devam ediyor

5 Ekim Adıgey Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Adıgey’de bulunan Kaffed heyeti görüşmelere devam ediyor.

Adıgey Xase’yi ziyaret eden heyet, Xase Başkanı Tlımışeko  Ramazan ve  yöneticiler ile görüştü. Şamil Jane, Yıldız Şekerci, Filiz Çelik tarafından yapılan görüşmede, mevcut sorunların çözümü ve karşılıklı işbirliği, kurumsal iletişim ve kalıcı diyalog kanallarının oluşumu konusunda görüş alış verişinde bulunuldu. Ağırlıklı olarak çocuklar ve gençler için ortak etkinlik planlamak ve bu konuda program detaylarını görüşmek üzere en kısa zamanda  bir toplantı düzenlemek konusunda mutabakata varıldı.

Sapsığ Xase başkanı Çaçux Mecid  Yıldız Şekerci, Adnan Arslan, Filiz Çelik tarafından Sapsığ Xase binasında ziyaret edildi. Cacug Mecit, Xase tarafından yapılan çalışmalar, yerel yönetimlerle ilişkileri ve planladıkları programlar hakkında bilgi verdi.

Kaffed’in organizasyonu ile Adıgey’den Türkiye’ye gelen çocuklar ve aileleri tarafından Adıge Xase binasında bir etkinlik düzenlendi. Öğretmenleri Vucuxu Mariyet ve aileleri rehberliğinde Kaffed heyetine hoşgeldiniz diyen Şığıjiy Çocuk Tiyatro topluluğu aynı zamanda bir gösteri yaptı. Çocuklara ve gençlere yönelik gelecekte planlanacak etkinlikler için iyi ir örnek ve moral kaynağı oldu.


{gallery}/haber/federasyon/2017/111017{/gallery}


nanKaffed

Share