KAFFED ADIGEY MASASI YAZ KAMPI TAMAMLANDI.

Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Anavatan diaspora arasında ilişkilerin artarak devam etmesi ve aradaki bağların kuvvetlendirilmesi amacıyla yaptığı etkinliklere bir yenisini daha ekledi. 
Her yıl Anavatana yaz kampına, festivallere, üniversitelere ve anma programlarına katılmak üzere organizasyonlar yapan federasyonumuz bu organizasyonların yanısıra bu sefer Adıgey’den Türkiye’ye yaz kampına çocuklar getirdi.  
Oldukça güzel ve dolu dolu bir programla Türkiye’ye getirilen 13-15 yaş arası 9 çocuk ve öğretmenleri Ankara, Düzce ve İstanbul’u kapsayan biz dizi etkinlikle Türkiye’deki Çerkeslerle bir arada olma fırsatı yakaladılar. 
KAFFED adına Adıgey Masası Başkanı Yıldız Şekerci tarafından organize edilen etkinlik oldukça ilgi gördü ve desteklendi. 
En büyük yatırım çocuklara olan yatırımdır ve çocuklara önem verdiğimiz konuları anlatmanın en iyi yolu da bu konuları bizzat görmelerini ve yaşamalarını sağlamaktır. 
Anavatan ve diasporadaki çocukların birbirlerini görmelerini, tanımalarını ve arkadaşlık kurmalarını sağlamak geleceğimiz için önemli bir yapıtaşı olacaktır, bu amaçla güçlü bir adım attık.  
Etkinliğimiz boyunca desteğini esirgemeyen, bizleri takip eden ve taktir eden derneklerimize, yöneticilerimize ve hemşehrilerimize teşekkürü borç biliriz. KAFFED olarak önemli bir başlangıç yaptığımızı düşünüyor, bu etkinliğin önümüzdeki yıllarda büyüyerek ve genişleyerek devam edeceğine inanıyoruz.
 
Genel başkanımız Yaşar Aslankaya’nın etkinlikle ilgili teşekkür mesajı ekteki gibidir. 
Bir rüzgar gibi geldi geçti 
Sevgili Aleskir Janberd'in deyimiyle elma diyarının çocukları…
Dağlarında yaşayan, özgüveni yüksek, kendini bilen, kimliğinin farkında dimdik çocukları hatırlattılar bize.
 
Bu çocuklarla bizi buluşturan Maykop’tan İbrahim Çetav, İnal Çetav, Memed Yediç abilerime ve 
Abdullah Hızal'a çok teşekkür ediyorum.
Gerçekten uzun zamandır çok istediğimiz ama birçok nedenle ertelediğimiz önemli bir etkinliğe vesile oldunuz.
Öte yandan çocukların havalimanına inmesinden itibaren ev sahipliği yapan Hacımuratlı köyü Nart Sitesi sakinlerine, Ankara Çerkes Derneğimize, Keman gurubu çocuklarımıza ve velilerine, Sinemis Kaynar Ertan'a Düzce kısmında organizasyona destek veren Düzce Derneğimize, Sayın Yusuf Taymaz ve sevgili eşi Semra hanımefendiye, Binef çiftliği sahibi değerli kardeşim Murat Seyok beye ve sevgili Ersin Özen kardeşime, İstanbul kısmında İkkd başkanımız Sayın Ümit Dinçer’e ve her zaman elimiz kolumuz gözümüz görünmez kahraman Ünal Uluçayır’a ve  çok teşekkür ediyorum.
Ve bu organizasyonun mimarı, düşüneni ve herkesten çok emek veren sevgili Yıldız Şekerci’ye, Serpil Yılmaz Dizdarlar'a, Filiz Kaplan'a binlerce defa teşekkür ederim, çok anlamlı bir organizasyona imza attınız ve çok yoruldunuz.

nanKaffed
Share