KAF FED ANTALYA ÇERKES DERNEĞİ GENÇLİK KAMPI SONA ERDİ…

Kafkas Dernekleri Federasyonu’nun her yıl Antalya’da düzenlediği Çerkes Gençlik Kampı, 19 Ağustos akşamı yapılan, Federasyon Başkanımız sayın Yaşar Aslankaya’nın da bizzat katıldığı Gala ile sona erdi ve gençlerimiz kamptan ayrıldı.
Bu sene 4. Düzenlenen kampa, Ankara, İstanbul, Adana gibi şehirlerimizden, Hollanda’dan, Almanya’dan ve Nalçik’tan toplam 30 genç katıldı. Antalya Çerkes Derneği’nin organize ettiği kamp, Antalya Grida City Otel’de, 15 Ağustos 2017’de başladı.
Bu sene ağırlık noktası “kısa-belgesel film çekimi” ve “görsel propaganda” olan kampta lise ve üniversite öğrencisi gençlerimiz, Kısa Film ve Belgesel Yönetmeni Didem Şahin ve Filiz Zengin ile 3 gün birlikte çalıştılar ve Antalya da yaşayan Şıç’epşine ustası Besniy Seyit’in çalışmaları üzerine deneme filmi çekerek pratik yaptılar.
Gençlerimizin birbirleri ile tanışmaları, arkadaş olmaları ve vatan ile diaspora arasında yeni bir köprünün daha kurulması amacıyla düzenlenen kamp boyunca gençlerimiz ile sohpet toplantıları yapıldı, Akvaryum ve Aspendos’da Anadolu Ateşi ziyaret edildi. Cumartesi günü bir deniz-tekne turu düzenlendi.

nanKaffed
Share