Düzce Üniversitesi Çerkes Dili ve Edebiyatı Bölümü’nün ilk mezunları diplomalarını aldı

KAFFED diploma töreninde mezunları yalnız bırakmadı.
 
Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Başkanı Yaşar Aslankaya ile  Yönetim Kurulu üyeleri Prof.Dr. Erol Taymaz, Serpil Yılmaz Dizdarlar, Ömer Atalar ve Ersin Özen ilk olarak Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ı ziyaret etti.
Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’la verimli bir görüşme gerçekleştiren KAFFED heyeti, Çerkes Dili ve Edebiyatı Bölümüne, KAFFED olarak, her zaman destek vermeye hazır olduklarını bildirdi.
Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Çerkes Dili ve Edebiyatı Bölümü hakkında bilgi verdi. Rektör Çakar, Çerkes Dili ve Edebiyatı Bölümünün 20 olan öğrenci kontenjanının 30’a yükseltildiği belirterek, her geçen gün daha çok öğrencinin Çerkes Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne ilgi duyduğunu vurguladı.  
KAFFED heyeti, katkıları ve desteği için teşekkür ettiği rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a anı olarak Şharhon hediye etti.
KAFFED heyeti,  rektör yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç’e de bir nezaket ziyareti yaptı.
Heyet daha sonra Düzce Üniversitesi stadyumunda düzenlenen diploma törenine katıldı, öğrencilerle tanışarak tebrik etti.

{gallery}haber/diaspora/2017/duzceuni{/gallery}


nanKaffed

Share