Çerkes Dili ve Edebiyatı’na Büyük İlgi

Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde açılan Çerkes Dili ve Edebiyatı Bölümü kontenjanları bu yıl da doldu. İlk kez 2013-2014 Eğitim Yılı'nda öğrenci alan Çerkes Dili ve Edebiyatı Bölümü'nün bu yıl 21 kontenjanı vardı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre Çerkes Dili ve Edebiyatı Bölümü'nün tüm kontenjanları doldu.

Türkiye'de Çerkescenin ve Çerkes kültürünün tanınması ve gelişmesi açısından büyük öneme sahip olan Çerkes Dili ve Edebiyatı Bölümü'ne yönelik bu ilgi büyük bir memnuniyet ile karşılanıyor.

Bilindiği gib Kafkas Dernekleri Federasyonu bölüm tercihleri yapılmadan önce yaptığı açıklamada Çerkes Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü kazanan ilk üç öğrenciyi Ekim ayı başında Maykop'ta düzenlenecek olan Adıgey Cumhuriyeti 25. Kuruluş Yılı kutlamalarına davet etmiş ve öğrencilerin yol ve konaklama giderlerinin Kaffed tarafından karşılanacağını açıklamıştı.

Bölümü kazanan tüm öğrencilerimize başarılar dilerken, bölümün açılmasında emeği geçenleri ve tüm öğretim elemanlarımızı kutluyoruz.

 


nanKaffed

Share