Anket Hazırlama Kılavuzu Yayınlandı

Anavatanda ve Rusya'da burslu lisans, yüksek lisans veya doktora öğrenimi görmek isteyenler çin "Anket Hazırlama Kılavuzu"nun Türkçe'si yayınlandı. Başvuru ile ilgili ayrıntılar aşağıdaki gibidir.

2016-2017 Öğretim Yılında Anavatanda burslu olarakstrong> üniversite eğitimi almak isteyen lise son sınıf öğrencisi veya mezun olmuşu> öğrencilerimizin 16 Mart 2016strong> tarihine kadar gerekli evrakları hazırlayarak Federasyonumuza mail yoluylastrong> ulaştırması gerekmektedir. Söz konusu programda Lisans ile birlikte Yüksek lisans, Doktora programları da yer almaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

p>

Öğrenci seçme ve gönderme işlemleri Rusya Federal Ajansı – Rossotrudniçestvo tarafından yapılmaktadır. Belirtilen tarihe kadar ulaştırılan evraklar, gerekli kontroller yapıldıktan sonra, Federasyonumuz tarafından ilgili kuruma teslim edilecektir. Bu sistemden yararlanmak isteyen öğrencilerimiz, diledikleri takdirde, Türkiye’deki üniversite eğitim sistemi takvimine göre sınav hazırlıklarına devam edebileceklerdir.

Ön başvuru için aşağıdaki belgelerin okunaklı bir şekilde tarayıcıdan geçirilmesistrong> ve Federasyonumuza info@kaffed.org mail adresi üzerinden gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilecek mailde öğrenci ve veli telefon numaralarının yer alması zorunludur. Not: Her bir belgenin isim verilerek “Ali Akan-Pasaport” gönderilmesi rica olunur. 

p>

16 Mart 2016 tarihine kadar mail yoluyla Federasyonumuza ulaştırılması gereken belgeler:

p>

1-Pasaportunuzun resimli sayfası tarayıcıdan geçirilecek ve mail ekinde gönderilecektir. Eğer pasaportunuz yoksa Nüfus Cüzdanınızın her iki yüzünü tarayıcıdan geçirdikten sonra gönderebilirsiniz.

2-Halen lise son sınıfta okuyan öğrencilerin okullarından, Lise 1-2-3-4, için alacakları ders notları belgesi (Transkript) tarayıcıdan geçirilecek ve aynı mail ekinde gönderilecektir. Mezun olmuş öğrenciler ise hem diplomalarını hem de dört yıllık Transkript belgesini tarayıcıdan geçirildikten sonra mail ekinde gönderecektir.

3-Kafkas Dernekleri Federasyonu tarafından Kafkasya’da yüksek öğrenim görmek isteyen öğrenciler için hazırlanmış başvuru formu doldurulacak ve tarayıcıdan geçirildikten sonra aynı mail ekinde gönderilecektir. - Başvuru formu bu linki için tıklayınız.a>

p>

4-https://yadi.sk/i/vBNBQUU0pAiPHa> linkinden indirilerek fotoğraf yapıştırılmış, doldurularak imzalanmış başvuru formu tarayıcıdan geçirilecek ve aynı mail ekinde gönderilecektir. Başvuru Formu’ndaki üniversite ve bölüm kodları için tıklayınız. https://yadi.sk/i/gsKb1bNrpqsgu

p>

 

Başvuruları kabul edilen adaylar T.C. Milli Eğitim Bakanlığı veya Rossotrudniçestvo Federal Ajansı Türkiye Temsilciliği’nde 22 Mart 2016 günü saat 10.00’da yapılacak mülakata katılacaktır. Söz konusu mülakata katılacakların; Daha önce doldurdukları ve imzaladıkları Başvuru Formunu, TC Nüfus Cüzdanı veya Pasaportu ile 2 adet renkli fotoğrafı (3,5 cm×4,5 cm) yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

Mülakata katılma imkânı olmayan adayların “Neden Rusya’da okumak istiyorum?” konulu bir kompozisyon yazması ve bu yazıyı elektronik mail ile 20 Mart 2016 tarihine kadar Rossotrudniçestvo Federal Ajansı Türkiye Temsilciliğine e-posta adresine göndermesi gerekmektedir. Yazılacak metin: Türkçe veya Rusça, bir sayfa A4-PDF formatında ve ayrıca renkli fotoğraf 3,5 cm×4,5 cm-JPEG formatında. Not: Öncelik mülakata katılan adaylara verilecektir.

p>

Seçilen adaylardan 15 Nisan 2016 tarihine kadar yeni belgeler istenecektir. 

p>

Detaylı bilgi almak isteyen öğrencilerimizin öncelikle Federasyonumuzu araması rica olunur. Telefon:  0 312 222 85 89 - 223 40 62

p>

Kamuoyumuzun bilgisine sunulur.

Kafkas Dernekleri Federasyonu

Gerekli linkler:

p>

1. Anket - https://yadi.sk/i/vBNBQUU0pAiPH
2. Anket Hazırlama Kılavuzu - https://yadi.sk/i/XrYZf9FGq3h43a>
3. Anket Formu Örneği - https://yadi.sk/i/pjP39vy0pAkhC
4. Eğitim için tavsiye edilen üniversitelerin listesi - https://yadi.sk/i/gsKb1bNrpqsgu

p>

 

 

 


nanKaffed

Share