Suriyeli Soydaşlarımıza Giyim Yardımı

Değerli hemşerimiz Bursa da ikamet eden eski milli güreşçi Sayın Mahmut Kanak ve kardeşi Cemile Hanım, Gaziantep Çerkes Derneği ile irtibata geçerek Suriyeli soydaşlarımıza yardım amaçlı Gaziantep Çerkes Derneği'ne giyim malzemeleri göndermiştir. 
 
Planlı ve koordineli yapılan çalışma neticesinde Gaziantep merkez ve Gaziantep Nizip Kampı'nda ikamet eden yaklaşık beş yüz kişilik soydaşımızın yaş, cinsiyet ve beden ölçüleri alınarak gönderilen yardım malzemeleri, Gaziantep Çerkes Derneği Kadın Kolları tarafından,her bir bireye ayrı ayrı paketler halinde hazırlanmış, Gaziantep merkezde ikamet eden ve ihtiyaç sahibi olarak belirlenen yüz yirmi civarında soydaşlarımıza dernek yönetimi tarafından dağıtılmıştır. Diğer malzemeler ise Nizip Kampı'nda ikamet eden soydaşlarımıza paketler halinde hazırlanarak, Nizip Kamp Yönetimi nezaretinde kampta ikamet eden soydaşlarımıza teslim edilmiştir.
 
Yapmış olduğu yardım dolayısıyla Sayın Mahmut Bey ve Kardeşi Cemile Hanıma ve emeklerinden dolayı Gaziantep Çerkes Derneği Kadın Kolları'ndaki arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.
 
Gaziantep Çerkes Derneği

{gallery}/haber/federasyon/2016/Suriyeli-Soydaslarimiza-Giyim-Yardimi{/gallery}

 

 


nanKaffed

Share